Skocz do zawartości

Problem z pierwszą warką: zbyt wysoka, wysuszająca gorycz


cahe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam taki problem z pierwszą warką (spróbowałem dzisiaj przy zlewaniu na cichą) jak w temacie. Warzyłem Oatmeal Stouta i przy zacieraniu popełniłem błąd - zapomniałem dodać płatków owsianych. Dorzuciłem je w dopiero pod sam koniec zacierania, co, przez chęć skonwertowania całości skrobi, spowodowało, że zacieranie wydłużyło się z 60 do 90 minut.

 

Drugi błąd jaki zrobiłem, to zacieranie z ciemnymi słodami w kotle. Skład był taki:

3,96 kg Pale Malt, Maris Otter (5,9 EBC)

0,99 kg Caramel/Crystal Malt - 10L (19,7 EBC)

0,59 kg Oats, Flaked (2,0 EBC)

0,30 kg Carafa II (811,6 EBC)

0,30 kg Chocolate Wheat Malt (788,0 EBC)

 

Goryczka jest bardzo wyraźna, wysuszająca język. Da się coś z tym zrobić na tym etapie? Pomóżcie! Piwo moim zdaniem przez to sporo traci.

Edytowane przez cahe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to płatki, bo jeśli nawet błyskawiczne to 30 minut żeby "nasiąkły i oddały" całość skrobi by jeszcze zdążyła zostać skonwertowana przed wygrzewem (jeśli był) to niewiele czasu mi się wydaje. druga sprawa że pierwsze skojarzenie z opisem goryczki to dzikusy, ale może to od palonych słodów. jest mętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbę jodową. Jest mętne. BLG po burzliwej (1 tydzień 19°C temp. otoczenia, US-05) to 6 stopni Plato. Dzikusy nie odfermentowałyby niżej?

Edytowane przez cahe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodziłem. Nie za szybko, jakieś 3-4h dochodziła do 20°C (ale zrobiłem szybkie chłodzenie na początku, żeby zejść w ciagu 30 minut do <60°C i zmniejszyć ilość DMSu).

Edytowane przez cahe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20g Centennial -60min

10g Centennial -20min

20g Chinook -10min

10g Chinook -5min

 

(-60min = 60 minut do końca gotowania)

Edytowane przez cahe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - ja miałem podobne przejścia z Chinookiem, jak chmieliłem nim na goryczkę. Mam dodatkowo dosyć twardą wodę i to ściągające zaleganie chmielu się uwypukla. Być może masz podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja Chinookiem chmieliłem na aromat (-10 i -5 minut).

 

Mam taki pomysł, żeby piwo wyklarować żelatyną. Przy okazji podobno wyciąga ona z piwa garbniki. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta goryczka nie wynika z chmielenia, tzn. to też przyczyniło się do takiego efektu. Jak wrzuciłeś słody palone do kotła na cały czas zacierania, to garbniki i taniny wyekstrahowały się z tych słodów w dużej ilości. Na pewno piwo jak poleży trochę, to ta goryczka będzie bardziej ukryta. Kiedy kosztujesz młode piwo, wszystko jest niepoukładane, smak jest płytki i goryczka wtedy będzie wydawać się większa. Nie spodziewaj się bardzo zadowalających efektów. A co do żelatyny to ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzieju: Taka też była nasza wstępna diagnoza. Szczególnie że kompletnie nie kontrolowałem pH (nie przyszły jeszcze paski pomiarowe). Spróbuje z żelatyną i długim leżakowaniem. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyklarowaniu żelatyną (12g na 18 litrów brzeczki) piwo faktycznie jest mniej gorzkie. Nie ma już tego efektu starej torebki od herbaty i uczucia ściągania na języku. Nadal trochę tej goryczy nieprzyjemnej zostało i bardzo długo zalega, ale mam nadzieję, że teraz przy refermentacji i po leżakowaniu parę tygodni w ciemnym i zimnym (ok. 9°C) miejscu piwo się nieco ułoży. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Po pierwsze rola żelatyny była inna niż tylko klarowanie, chciałem tez wyciągnąć jak najwięcej tanin. Po drugie według niektórych źródeł dawkowanie powinno być na poziomie 80-100g/hl dla piwa. Przewidujesz jakieś negatywne efekty takiego przedawkowania? Nadmiar się po prostu wytrącił i leżał na dnie fermentora.

 

Tu jest tabelka:

 

Bloom / Optimum usage rate

A-267 90-100 g/hl

A-210 80-90 g/hl

A-195 80 g/hl

A-141 50-70 g/hl

A-120 40-60 g/hl

A-100 30-60 g/hl

A-80 30-90 g/hl

A-60 25-100 g/hl

 

ref. http://www.gelatin.co.za/fining.htm

Edytowane przez cahe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryczka jest bardzo wyraźna, wysuszająca język. Da się coś z tym zrobić na tym etapie?

Nic nie zrobisz, za kilka miesięcy będzie ciut lepiej. Błąd nie leży w płatkach tylko w słodzie palonym, za szybko go dodałeś. Gdyby go było mniej ,to nie byłoby problemu, w tym przypadku taki daje efekt.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.