Skocz do zawartości

Sprzęt do odwróconej osmozy


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna myślę o zakupie sprzętu do odwróconej ozmozy, ale nie chciałem robić żadnych przeróbek w domowej hydraulice, myślałem o czymś nieduzym i przenośnym. Natknąłem się teraz na taki akwarystyczny filtr za 175 zł, wydajność 280 ltr na dobę, 10 razy za dużo niż mi trzeba, co o tym myslicie:

 

http://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-odwrocona-osmoza-ro3-ustm-p-370.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam nieco bardziej rozbudowany zestaw,wraz ze zbiornikiem na wodę zdemineralizowaną(ok.18 litrów) pod zlewem w kuchni.Sprawdza się b.dobrze,od kilku miesięcy na takiej wodzie robię lagery.Pozdrawiam,Jacek

Mógłbyś napisać coś więcej (producent, może link)? Znajoma chce sobie coś takiego sprawić. Czy to rzeczywiście poprawia smak wody (nie chodzi mi tylko o "piwne" parametry)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco bardziej rozbudowany zestaw' date='wraz ze zbiornikiem na wodę zdemineralizowaną(ok.18 litrów) pod zlewem w kuchni.Sprawdza się b.dobrze,od kilku miesięcy na takiej wodzie robię lagery.Pozdrawiam,Jacek[/quote']

Mógłbyś napisać coś więcej (producent, może link)? Znajoma chce sobie coś takiego sprawić. Czy to rzeczywiście poprawia smak wody (nie chodzi mi tylko o "piwne" parametry)?

Ja kupiłem w sklepie internetowym(konkretnie poprzez allegro).Zestaw składa się z 2 filtrów mechanicznych,2 węglowych,odwrócona osmoza, mineralizator i zbiornik.Na allegro jest mnóstwo takich sklepów(kupiłem rok temu i ciężko mi odnaleźć sprzedawcę),cena ok.400zł(w tej cenie dostałem zapas filtrów na 18 miesięcy,promocja;).Mogę uzyskać wodę zdemineralizowaną,oraz oczyszczoną i bogatą w minerały(po przejściu przez mineralizator.Do gotowania w czajniku elektrycznym używamy "miękkiej",(od roku czajnik wygląda jak nowy,zero kamienia),natomiast do gotowania wody wzbogaconej w minerały.Dostajesz do zestawu podwójną wylewkę-jeden kranik daje wodę zdemineralizowaną,drugi namineralizowaną.Moim zdaniem taki zestaw to dobra rzecz,zwłaszcza przy kiepskiej jakości wody w sieci.Pozdrawiam,Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz do zestawu podwójną wylewkę-jeden kranik daje wodę zdemineralizowaną,drugi namineralizowaną.Moim zdaniem taki zestaw to dobra rzecz,zwłaszcza przy kiepskiej jakości wody w sieci.Pozdrawiam,Jacek

A możesz cyknąć fotkę jak to wygląda? Ile miejsca zajmuje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo,tu jest link do strony sklepu,jest zdjęcie i wymiary:

http://sklep.osmoza.pl/filtr-do-wody-odwrocona-osmoza-ro5m-blueseries-p-5.html

Trochę miejsca TO zajmuje;)

Pozdrawiam,Jacek

Dzięki, ale właśnie chodziło mi o sprzęt już zainstalowany. Mieści się to pod zlewem? Czy musi być w osobnym pomieszczeniu np. w kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco bardziej rozbudowany zestaw,wraz ze zbiornikiem na wodę zdemineralizowaną(ok.8 litrów) pod zlewem w kuchni.Sprawdza się b.dobrze,od kilku miesięcy na takiej wodzie robię lagery.Pozdrawiam,Jacek

kopyr trzeba czytac uważniej ;)

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest oczywiście pod zlewem,spokojnie mieści się na bocznej ściance szafki-długość 40 cm(szafka ma 50 cm),głębokość-20 cm,w drugim narożniku stoi zbiornik,a pośrodku kubeł na odpadki.Pozdrawiam,Jacek

Dobra i to wszystko podłączone do baterii nad zlewozmywakiem, gdzie masz 2 krany do miękkiej i zmineralizowanej wody. A jak ją podgrzewasz, żeby leciała ciepła. Przepływowy ogrzewacz wody? Czy masz normalny kran z ciepłą i zimną kranówą, a do tego osobno z miękką i osobno ze zmineralizowaną? No pisałem, że wolę zobaczyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest oczywiście pod zlewem' date='spokojnie mieści się na bocznej ściance szafki-długość 40 cm(szafka ma 50 cm),głębokość-20 cm,w drugim narożniku stoi zbiornik,a pośrodku kubeł na odpadki.Pozdrawiam,Jacek[/quote']

Dobra i to wszystko podłączone do baterii nad zlewozmywakiem, gdzie masz 2 krany do miękkiej i zmineralizowanej wody. A jak ją podgrzewasz, żeby leciała ciepła. Przepływowy ogrzewacz wody? Czy masz normalny kran z ciepłą i zimną kranówą, a do tego osobno z miękką i osobno ze zmineralizowaną? No pisałem, że wolę zobaczyć. ;)

Do tego sprzętu,podłączona jest osobna bateria,właściwie wylewka z dwoma kranikami-do miękkiej i zmineralizowanej wody.Trzeba wywiercić otwór na dodatkową baterię w blacie,lub w zlewie.Oczywiście woda jest tylko zimna.

Pozdrawiam,Jacek

Edytowane przez szop007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprzętu,podłączona jest osobna bateria,właściwie wylewka z dwoma kranikami-do miękkiej i zmineralizowanej wody.Trzeba wywiercić otwór na dodatkową baterię w blacie,lub w zlewie.Oczywiście woda jest tylko zimna.

Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna myślę o zakupie sprzętu do odwróconej ozmozy, ale nie chciałem robić żadnych przeróbek w domowej hydraulice, myślałem o czymś nieduzym i przenośnym. Natknąłem się teraz na taki akwarystyczny filtr za 175 zł, wydajność 280 ltr na dobę, 10 razy za dużo niż mi trzeba, co o tym myslicie:

 

http://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-odwrocona-osmoza-ro3-ustm-p-370.html

Posiadam podobną membranę. Bardzo dobrze się sprawuje. Używam jej ?raz? na miesiąc, magazynując wodę w zbiorczych pojemnikach. Nie mam jej zamontowanej na stałe. Zamontowałem tylko kranik do jej podłączenia i jak mi jest potrzebna to wyciągam ją z szafy i ?robię? tyle wody ile potrzeba mi.

Jeżeli chodzi o szybkość membrany to w zależności od temperatury wody w sieci i jest to około 5-7 litrów na godzinę.

Edytowane przez GaGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę o zdjęcie :)

 

Głownie chodzi o to, ile miejsca mi zajmie w szafie, jakie ma podłaczenie (jak do pralki?) i czy jest to jakieś kompaktowe urządzenie, czy trzeba wszystko skręcać do kupy przed użyciem.

I czy naprawdę dostaję sie zdemineralizowana wodę, czy jakiś marketing....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę o zdjęcie :)

 

Głownie chodzi o to, ile miejsca mi zajmie w szafie, jakie ma podłaczenie (jak do pralki?) i czy jest to jakieś kompaktowe urządzenie, czy trzeba wszystko skręcać do kupy przed użyciem.

I czy naprawdę dostaję sie zdemineralizowana wodę, czy jakiś marketing....

Całe urządzenie dostajesz w częściach,przed użyciem trzeba to zmontować,ale nie jest to skomplikowane.Podłączenie jest 3/8 lub 1/2 ",wybierasz przy zakupie(do pralki chyba jest 3/4",więc musisz zastosować redukcję.Musisz jeszcze przyłączyć odpływ tej"złej"wody(takiej zagęszczonej w minerały),trzeba wywiercić otworek w rurze kanalizacyjnej,do kompletu dostajesz obejmę z uszczelnieniami,więc nie musisz nic kupować.Nie badałem laboratoryjnie,ale w czajniku po roku zero kamienia,więc woda jest miękka.

Pozdrawiam,Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę o zdjęcie :beer:

 

Głownie chodzi o to, ile miejsca mi zajmie w szafie, jakie ma podłaczenie (jak do pralki?) i czy jest to jakieś kompaktowe urządzenie, czy trzeba wszystko skręcać do kupy przed użyciem.

I czy naprawdę dostaję sie zdemineralizowana wodę, czy jakiś marketing....

W montażu jest banalne.

 

W szafie zajmie niewiele miejsca. Ja swoje urządzenie montuje w toalecie, na czas magazynowania odłączam od sieci, wypinam przewód od wylewki i chowam na pawlaczu.

 

zdjcie035u.jpg

 

Jeżeli chodzi o przyłącze to tak jak widać na zdjęciu, w raz z zestawem dostałem przejściówkę wraz z zaworkiem, która zamontowałem między zaworem od spłuczki, a sraczwężykiem.

 

zdjcie036z.jpg

Edytowane przez GaGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu kupiłem najprostszą akwaryjną osmozę za ~130 zł. Wkłady starczą na ok. 30 warek. Jedna wazna informacja: żeby uzyskać 35L wody, trzeba zużyć 100L - ważne dla posiadaczy szamba.

 

Jescze raz dziękuję wszystkim za konsultacje, mam nową zabawkę i bardzo mnie cieszy :( Mogę zrobić każdą wodę świata!! ;):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża rozrzutność wody wydaje mi się - 2/3 w kanał' date=' nawet bez szamba się za to płaci.[/quote']

Otóż nie, zachodzi dziwne zjawisko - pobór wody jest tak powolny, że licznik go nie zauważa.

Znaczy się kradzież :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta kolumna działa na zasadzie odwróconej osmozy to OK. Jeśli jest to zwykły wymiennik, do którego wsypuje się sól, to w tej wodzie może sobie co najwyżej gacie uprać. Do warzenia piwa się nie nadaje.

,

Darko - takie cholerstwo;

http://www.czystawoda.pl/Odzelaziacz_automatyczny_Klarsanit_1035-198.html

 

dlaczego ma się nie nadawać?

 

Miałem mocno przekroczony mangan ( chyba mangan?), choć mało żelaza, ma sie tego pozbywać.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.