Skocz do zawartości

Młody piwowar domowy wita z Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie)!


Wonski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Nazywam się Jacek. Mam 19 lat, Kończę w tym roku szkolnym technikum ekonomiczne i wybieram się na studia do Zabrza, na logistyke.

Odkąd zacząłem pić piwo, nigdy nie mogłem pić takiego samego kilka razy. Zawsze szukałem czegoś nowego, innego. Starszy kolega, który już trochę w tym "siedzi" pokazał mi pare vlogów piwnych i od połowy stycznia tego roku zacząłem się na powaznie interesować piwowarstwem, kulturą piwną itp. Duża ilość degustacji, przeczytanych recenzji oraz nabytej wiedzy doprowadziła mnie do chęci spróbowania własnych sił w warzeniu piwa. Moim hobby zaraziłem starszego brata, który ma już dość spore doświadczenie w robieniu wina. Kupiliśmy zestaw do warzenia piwa. Zaczęło się od Pilsa australijskiego (warzylismy wówczas z ekstraktów). Po zwolnieniu się fermentatora puściliśmy się na głęboką wodę, padło na American India Pale Ale według własnej receptury. Niestety piwo delikatnie mówiąc sknociliśmy dając za dużo chmielu na goryczke i dając za mało glukozy (pije sie je jak soczek). Jedynie wysoka grejpfutowa goryczka i nieopadająca piana rekompensują całokształt :) Plany które mamy obecnie, sięgają na cały przyszły rok, dlatego musieliśmy sie zaopatrzyć w kolejne dwa fermentatory. Plany na teraz to stout. Szukając pomocy oraz informacji potrzebnych do stworzenia receptury trafiłem tutaj.

 

 

PS: Być może piwowar to za duże słowo po zrobieniu dwóch warek, ale... musicie mi wybaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.