Skocz do zawartości

Pilsner z brewkita - temperatury i chmielenie


gliko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zrobić Pilsnera z brewkita od Muntonsa na dodanych do niego drożdżach. Są to drożdże górnej fermentacji (na dolną niestety nie mam warunków) W instrukcji pisze że temperatura fermentacji powinna wynosić między 18 – 22 stopnie. Planuje uwodnić drożdże w temperaturze około 18 stopni i dodać do brzeczki o podobnej temperaturze. Fermentor od razu po zadaniu drożdży chciałem znieść do piwnicy gdzie temp wynosi 16 stopni. Czy drożdże ruszą w takiej temperaturze? Czy jeśli nie ruszą a przestawię fermentor w cieplejsze miejsce to fermentacja jest do odratowania?

 

Mam też chmiel saaz w granulacie i pomyslalem ze molgbym go dodać. Ile gramów będzie odpowiednie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszą i to jest moim zdaniem bardzo dobry plan. Jeśli chcesz sypać saaza to ja bym próbował chmielić na zimno, ale to dopiero za kilka tygodni - zdążysz się odpowiednio przygotować teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie chmielenie piwa poprzez dodanie chmielowej herbaty, metoda ta wydaje się bardzo prosta i szybka. Próbował ktoś tego sposobu i może powiedzieć że działa/ jest wydajny?Czy złym pomysłem byłoby dodanie chmielu w formie herbaty podczas rozlewu piwa do butelek. Na youtubie są filmy o dodawaniu herbaty chmielowej, ale tylko do brzeczki przed dodaniem drożdży.

Ciekawi mnie też czy dodanie do piwa chmielowej herbaty od razu po gotowaniu w ilości 25 ml na butelkę może się jakoś odbić na procesie refermentacji. Wyższa temperatura sprawia, że drożdże wytwarzają niepożądane smaki, czy przy takiej ilości może się coś wytworzyć. Mógłbym oczywiście poczekać, aż herbata się schłodzi, ale to by mi fajnie rozpuściło cukier w butelkach przed dolaniem piwa.

Edytowane przez gliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.