Skocz do zawartości

Double AIPA


pepe11

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz coś więcej o tym planowanym Double AIPA. Planowany blg to minimum... Im więcej opisu tym łatwiej będzie pomóc.

 

 

zasyp jak zasyp chodzi mi o to czy takie nachmielenie pozwoli na popisy drożdży czy wszystko jedno czy dam suchary czy płynne

do tej pory robiłem takie piwa tylko na US-05 teraz mam do innego piwa 1084 Irish Ale i się zastanawiam czy w kolejce ma być AIPA czy

Foreign Extra Stout

 

Pale Ale 6,0kg

Monachijski 1,0 kg

Crystal 300 0,3kg

Aroma 0,2kg

 

Summit - 30g

Cascade - 30g

Amarillo - 90g

Citra - 50g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak suche, to tylko rozruszane. Ja wolę jacki, ale us-05 też dają radę. A jeśli się zdecydujesz na płynne, to proponowałbym jakieś High Gravity, zamiast American Ale - szkoda na nie kasy, bo nie widać różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś IIPA na US05. Dałem dwie saszetki. Byłem bardzo zadowolony. US05 dosyć dobrze uwydatniają aromaty chmielu. Mają czysty profil. Co do chmielenia. Dałbym ze 100g na cichą. Ale ja lubię jak IIPA jest konkretnie nachmielona :) Dodaj jeszcze z 400 - 500 g zwykłego cukru przed końcem gotowania. Zrezygnował bym ze słodu aroma.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zasyp jest baardzo zły. Wyrzuć ten ciemny crystal, wyrzuć monachijski bo do IIPA nie pasuje, wyrzuć aroma. To ma być wytrawne IIPA a nie słodowe Red Ale. Słód Pale Ale zamień albo wymieszaj z Pils, żeby bardziej przypominało amerykański 2-Row. Dodaj cukru kukurydzianego albo kuchennego dla większej wytrawności (~10%). Jeżeli chcesz slody specjalne, to tylko małe ilości jasnego Crystal ~10L (20EBC) + CaraPils.

Drożdże US-05 albo np. WY1272. Na zimno nachmiel co najmniej 50g+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm bardzo zły zasyp ? to lekka modyfikacja exterminatora z Twojego browaru robiłem to piwo kilka razy i zawsze przynajmniej było OK co do cukru to przy tym zasypie wychodzi muzgotrzep dwie saszetki drożdży zjadają aż miło więc nie jest zamulone , pytałem o płynne żeby troszkę zmienić ew. ulepszyć. Co nie znaczy że nie spróbuję według rad Scoobiego bo jego Dart Vader to klasyka

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.