Skocz do zawartości

Podcast o domowym warzeniu piwa


jawor99

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki, że trochę spuściliście z tonu, bęcki mi się należały, ale już zacząłem myśleć, że tylko to potraficie :-) Wierzcie lub nie 7 warek zrobiłem (5 z bewkitu + ekstrakt słodowy), 2 ekstrakt słodowy + szyszki chmielowe, piwa się udały i NAPRAWDĘ miałem przy tym ogromną frajdę.

 

Mam teraz wrażenie, że po takiej skrupulatnej krytyce ciężko będzie znaleźć odważnego, który nagra ze mną ten podcast "bo bożemu"? Mam rację?

 

Michał

 

PS. Do Staśka już napisałem pw z propozycją, na razie się nie odzywa. Może Wy pomożecie mi go przekonać? Mógłby z tego powstać fajny cykl, odcinek dla amatorów + (jeżeli będzie zainteresowanie) kolejne podcasty z kolejnymi etapami "wtajemniczenia". Do słuchania w samochodzie, podczas biegania itd. Please HELP ME!

Edytowane przez jawor99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doskonałe wieści, Stasiek wstępnie zgodził się nagrać ze mną podcast, ustalamy właśnie co powinno się w nim znaleźć.

 

I tu mam do was ogromną prośbę, abyście pomogli nam określić jego zawartość.

 

Chciałbym, aby ten pierwszy odcinek:

- zachęcał do rozpoczęcia przygody z domowym warzeniem piwa

- podkreślał aspekty zdrowontościowe warek domowych (mikroekementy w drożdżach) coś jeszcze?

- opowiadał jak krok po kroku osoba, która nigdy tego nie robiła może bezpiecznie uważyć swoją pierwsza warke (niezbędny sprzęt, półprodukty, itd)

 

Oczywiście kolejne nagrania (jak się spodoba Stasiekowi i Wam) będąmogły być dla bardziej wtajemniczonych - taka seria, zobaczymy.

 

Biorąc pod uwagę zakres pierwszego odcinka, co wg Was powinno się tam znaleźć?

 

Michał

Edytowane przez jawor99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o domowym piwie. O stylach, o których wiekszosc ludzi nie slyszala. Proces warzenia krok po kroku oraz uproszczenia jak ekstrakty i brewkity. Mysle ze jak na pierwszy odcinek to dosc informcji. Kolejne mozna zrobic rozszerzajac informacje o poszczegolnych etapach produkcji, surowcach i ich wplywie na piwo. Tematow jet mnostwo. Na serial wystarczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć!

 

W ubiegły weekend nagraliśmy ze Staśkiem podcast o początkach warzenia piwa domowego.

 

Uwaga: To jest odcinek dla początkujących, zawiera więc zupełne podstawy mające na celu zachęcić niewtajemniczonych do eksperymentowania z piwowarstwem domowym.

Dlatego proszę o konstruktywną krytykę ew. wskazówki co mogłoby znaleźć się w nagraniu dla bardziej zaawansowanych piwowarów.

 

Zapraszam do słuchania: Jak uwarzyć piwo domowe? - odcinek 2

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przesłuchanie podcastu a jeszcze lepiej o podrzucenie go znajomym laikom bo Stasiek mówi tam o swoich początkach i jak zacząć własną przygodę z piwem.

 

Mnie aktualnie interesuje czy można w warunkach domowych i w Polsce robić lambicki. Nie takie hardcorowe. Poziom Lindemansa byłby w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

kilka tygodni temu nagrałem ciekawy podcast o alternatywnych metodach parzenia kawy. W dużym skrócie to parzenie przelewowe, okazuje się, że w domowych warunkach takimi metodami dużo łatwiej (i taniej) jest przyrządzić naprawdę wyborną kawę.

 

Może Was zainteresuje, zapraszam: Zdrowe Odżywianie, Jak zaparzyć dobrą kawę?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.