Skocz do zawartości

Klon Heady Topper


Cichus

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, więc jak się nie przyjmie tego założenia, to można uzyskać niezmierzone efekty, jeśli chodzi o gorączkę :).

 

To też pokazuje, że żeby osiągnąć zakładany poziom goryczki, dawka na FWH+90min. wcale nie musi być aż tak duża, jakby to się mogło wydawać :). Policzysz ile Apollo do tego potrzeba?

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie beersmith pokazał ok 76 IBU z późnych dodatków :D (120g chmielu, 30min whirlpoola)

 

To pokazuje, że Beersmith>Brewtarget. U mnie nie mogłem tego policzyć :<

 

Edit

Albo inaczej, u mnie to wnosi mniej więcej 0 IBU

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS od wersji 2.2 pozwala wyliczyć ile IBU wniosą dodatki typu Whirlpool/Steeping.

 

Szczegóły w dzienniku zmian: http://beersmith.com/blog/2013/11/26/beersmith-2-2-desktop-released/

 

Wczoraj czytałem ciekawą dyskusję na ten temat: http://www.beeradvocate.com/community/threads/hop-stand-ibu-estimate.139887/

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przyszła pora

wątek klonowania Heady Topper. Beer Geek Madness za pasem, chmiele z 2014 roku dostępne, drożdże Conan jeszcze w użyciu, piękna wiosna, więc chyba idealna pora na uwarzenie tego piwa. Jak na razie więcej informacji odnośnie tego piwa znajdziecie w moim zapiskowym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zabutelkowałem w środę, więc jeszcze się gazuje. W momencie butelkowania aromat był bardzo intensywny, a goryczka umiarkowana. Niestety brak mi porównania z oryginałem, więc ciężko mi będzie stwierdzić co wyszło. Jedyne co, przynajmniej jak patrzyłem na zdjęciach, to kolor faktycznie bliski pierwowzorowi. Jak będę próbował to dam znać jak to wygląda, a raczej smakuje. :)

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.