Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Zielonka - Świat Piwa


watson

Rekomendowane odpowiedzi

@watson Piłeś już moze mojego Coffee Stouta? Ciekaw jestem, czy smakowało :)

Nieźle się zgraliśmy, wczoraj przed pracą wstawiłem sobie to piwo do lodówki, żeby wieczorem skonsumować :)

I oto jakie mam wrażenia:

 

Blind Brewer - Coffee Oatmeal Stout

 

Wygląd: czarne, nieprzejrzyste, "smoliste"

Aromat: na pierwszym planie kawa, później gorzka czekolada i nuty palone. Żaden z aromatów nie wybija się za bardzo, raczej wszystkie współgrają ze sobą.

Smak: lekka kwaskowość od palonych słodów i może kawy, średniowysokie wysycenie uwydatnia chyba te odczucia. Przeważa w smaku kawa i czekolada, a palone słody dopełniają całość w tle. Po przełknięciu pozostaje fajna goryczka, taka kawowo-czekoladowa. Jest dość aksamitne, chyba to zasługa płatków owsianych, i chyba zacierane na słodko? Takie miałem przynajmniej odczucia w pewnym momencie.

Piana: ładna, drobnopęcherzykowa, brązowa, jednak dość szybko zredukowała się do niskiej warstwy.

Ogólnie: Bardzo pijalne, smaczne piwo, obawiałem się że będzie mocno palone, ale jest w sam raz. Fajnie czuć kawę, średniowysokie wysycenie sprawia, że piwo wydaje się być pełniejsze. Smakowało mi, dzięki za możliwość degustacji.

 

 

Przy okazji wpiszę wrażenia z degustacji jeszcze jednego piwa, piłem je już dość dawno (chyba jakoś na początku lipca), ale nie było kiedy napisać recenzji.

 

BPSN - American Pale Ale

 

Wygląd: jasno bursztynowe, lekko mgliste, klarowne.

Aromat: czuć amerykańskie chmiele w postaci głównie grejpfruta, jednak aromaty już się pewnie trochę ulotniły przez czas jaki upłynął od rozlewu.

Smak: chmieli prawie wcale już nie czuć, goryczka niezbyt nachalna, jednak w tle pojawia się jakiś nieprzyjemny posmak, ale nie jestem w stanie go porównać do czegoś.

Piana: całkiem ładna, drobnopęcherzykowa z kremową warstwą na wierzchu.

Ogólnie: Smaczne piwo, nieźle pijalne. Ten dziwny posmak trochę przeszkadza, ale dało się przeżyć :-) Dzięki za możliwość spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo pijalne, smaczne piwo, obawiałem się że będzie mocno palone, ale jest w sam raz. Fajnie czuć kawę, średniowysokie wysycenie sprawia, że piwo wydaje się być pełniejsze. Smakowało mi, dzięki za możliwość degustacji.

 

Ciesze sie, ze smakowało :) Jeśli chodzi o pełność - to jest 16BLG, więc stosunkowo sporo jak na 'lekkiego' stouta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj depozyt.


Zostawiłem:


  • AK - Nowozelandzka IPA (x2) 
  • AK - Coffee Extra Stout (x2)
  • AK - Bitter (x2)
  • AK - Alt (x2)

 


Pobrałem:


  • BPSN - American Amber Ale
  • Blind Brewer - Rauchdunkelweizen
  • Green Town - Mil i Czarna Wdowa 
  • NLB - Chocolate Stout 

Obecny stan depozytu:


 


  • GreenTown - Coffee Oatmeal Sweet Stout (Brasiliana)
  • GreenTown - Pszeniczne (Złoty Kłos)
  • AK - Milk Stout,
  • qzder - Belgian Pale Ale,
  • Blind Brewer - Roggenbier (x1)
  • Blind Brewer - Rauchdunkelweizen (x1)
  • Blind Brewer - Oatmeal Stout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.