Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Zielonka - Świat Piwa


watson

Rekomendowane odpowiedzi

edit: Może trzeba by było polecić Panu ze Świata Piw, żeby ten depozyt gdzieś schował. Teraz leżą po prostu na widoku. Chociaż włożył butelki do skrzynki i gdzieś na zaplecze w kąt. Ja sprawdzam, czy piwo jest dofermentowane dokładnie - ale prędzej czy później coś czuję, że zdarzy się granat no i będzie niemiło.

Rozmawiałem z nim wczoraj na ten temat. Powiedziałem o realnym niebezpieczeństwie, zdecydował mimo wszystko na stolik. Jednak ja również uważam, że butelki powinny być przynajmniej w skrzynce.

Jutro dorzucę 4 różne swoje piwa. Prośba o zamieszczanie recenzji pobieranych piw.

 

Ja chwilę poczekam z degustacją stouta od marcina_l85, ponieważ to dość świeże piwko. Ale oczywiście przyłączam się do prośby w stosunku do pozostałych piw.

 

Browar qzder

- 4x dunkelweizen

 

Mógłbyś napisać parę słów o swoim piwie. Ten styl lekko mi nie pasuje, ale może skusiłbym się jakby mnie receptura zaintrygowała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptura raczej Cię nie zaintryguje. Warzone z zestawu z centrumpiwowarstwa.pl Zrobiłem na szybko temat z moim warzeniem, możesz spojrzeć. Nie mniej bierz, przydadzą się słowa krytyki od trochę bardziej doświadczonego piwowara, chyba że nie gustujesz w pszenicznych - to nic na siłę.

 

Chociaż już odchodzę od gotowych zestawów - przyszła mi książka z UK z przepisami Jamil Zainsheff'a z których będę warzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilę poczekam z degustacją stouta od marcina_l85, ponieważ to dość świeże piwko. Ale oczywiście przyłączam się do prośby w stosunku do pozostałych piw.

Słuszna decyzja:)

Od razu powiem, że warki #26 i #27 są rozlewane 16-ego grudnia, więc to świeżaki.

 

Pobrałem dzisiaj:

# 6 Christmas Ale z Green Town.

Nie będę pisał regułek o pianie, nutach i tym podobnych rzeczach, bo to nie mój level:)

Osobiście dziele piwa na "dobre piwko" i "bezpłciowe".

W/w piwko jest jak najbardziej tym pierwszym. Ogólnie zaciekawiła mnie suszona śliwka... niestety kompletnie jej nie wyczułem. Nie zmienia to faktu, że po wypiciu owego trunku na następne święta na pewno zrobię "świąteczne". Podświadomie będę porównywał każde "świąteczne" do mojego faworyta czyli Świąteczne Kormorana. W tym konkretnym przypadku brakowało mi wyraźniejszego posmaku cynamonu i wanilii ale i tak piwko jest bardzo dobre. Jak kolega w 6-tej warce robi takie dobre piwa to czekam na więcej:)

 

#3 Dunkielweizen autor qzder

z racji 19h na nogach i trzech piw w żołądku degustacja przełożona na jutro :D :okey: :beer:

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem, że warki #26 i #27 są rozlewane 16-ego grudnia, więc to świeżaki.

 

Prośba o wrzucanie piw zdatnych do picia. Przecież one muszą jeszcze sporo poleżakować.

 

Przecież to kwestia kilku dni w ciepłym pomieszczeniu na nagazowanie. Leżakowanie to już indywidualna kwestia. Ale ok następnym razem będę wstawiał już zdatne do picia :D:okey:

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full Aroma Hops z Browaru GreenTown

 

Pierwsza myśl. Ależ piana. Gęsta, drobne pęcherzyki, lancing ładny. Zapach niestety nic szczególnego, niewiele unosi się z piwa, czuć drożdże. Widziałem, że piwo leżało aż miesiąc bez przelewania na cichą - trochę nie rozumiem takiego działania. Piwo jest zupełnie nieklarowne, na dnie szklanki pływają spore drobinki drożdży. W smaku niezłe. Ciekaw jestem Chrismas Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz w dniu dzisiejszym nastąpiła zmiana w depozycie. Nie przypuszczałem, że tak ładnie ruszy nam ten temat :)

 

Aktualizacja stanów:

GREEN TOWN London Pride Clone - 1 szt.

GREEN TOWN Polskie Ale (FAH) - 1 szt.

BECZKA ŚMIECHU Stout - 2 szt.

BECZKA ŚMIECHU Tripel - 1 szt.

AK New Zealand IPA - 3 szt.

EJL Cascadian Dark Ale - 1 szt.

EJL Junga Ipa - 1 szt.

EJL Mild Ale - 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dzisiaj:

# 6 Christmas Ale z Green Town.

Nie będę pisał regułek o pianie, nutach i tym podobnych rzeczach, bo to nie mój level:)

Osobiście dziele piwa na "dobre piwko" i "bezpłciowe".

W/w piwko jest jak najbardziej tym pierwszym. Ogólnie zaciekawiła mnie suszona śliwka... niestety kompletnie jej nie wyczułem. Nie zmienia to faktu, że po wypiciu owego trunku na następne święta na pewno zrobię "świąteczne". Podświadomie będę porównywał każde "świąteczne" do mojego faworyta czyli Świąteczne Kormorana. W tym konkretnym przypadku brakowało mi wyraźniejszego posmaku cynamonu i wanilii ale i tak piwko jest bardzo dobre. Jak kolega w 6-tej warce robi takie dobre piwa to czekam na więcej:)

 

Dzięki za recenzję :beer: Cieszę się, że piwko smakowało. Ja śliwki również wyraźnie nie wyczuwam, ale myślę, że na pewno wpływa ona na smak. Może następnym razem zrobię bez śliwki i porównam efekty. Co do wanilii, to nie chciałem jej dawać w postaci laski na cichą z obawy o brak piany, ale może doczytam na przyszłość czy jest jakiś sposób żeby była bardziej wyczuwalna.

 

Full Aroma Hops z Browaru GreenTown

 

Pierwsza myśl. Ależ piana. Gęsta, drobne pęcherzyki, lancing ładny. Zapach niestety nic szczególnego, niewiele unosi się z piwa, czuć drożdże. Widziałem, że piwo leżało aż miesiąc bez przelewania na cichą - trochę nie rozumiem takiego działania. Piwo jest zupełnie nieklarowne, na dnie szklanki pływają spore drobinki drożdży. W smaku niezłe. Ciekaw jestem Chrismas Ale.

 

Dla mnie to piwo, jest piwem typu "szybkie piwko po pracy". Lekkie, dosyć pijalne. To prawda, że aromaty w nim nie powalają. Co do drożdży, u mnie wyciągnięte piwo ze skrzynki i delikatnie nalane na szklanki jest tylko lekko "przymglone", ale dużych drobin drożdży nie stwierdziłem. Przyjrzę się jednak sprawie. Co do przelewania na cichą, dużo źródeł podaje brak złego wpływu na piwo jeśli stoi w jednym fermentorze przez etap burzliwej i cichej fermentacji. Ja w ten sposób po pierwsze staram się unikać dodatkowej możliwości zakażenia piwa, jak również oszczędzam sobie trochę czasu.

Dzięki za parę zdań opisu :beer: , postaram się następnym razem zrobić z przelaniem na cichą dla porównania :)

Edytowane przez watson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem:

GREEN TOWN - Christmas Ale

QZDER - Dunkelweizen

BECZKA ŚMIECHU - Stout

 

Zostawiłem:

Browar Ejl - Cascadian Dark Ale - 1 szt.

Browar Ejl - Junga Ipa - 1 szt.

Browar Ejl - Mild Ale - 1 szt.

 

Plus Witbier Ryżowy dla gospodarza depozytu (następnym razem wrzucę go też do depo)

 

Aktualny stan depozytu jak widzę już zaktualizowany. Pobrany Stout to świeżynka, więc poleżakuje u mnie 1,5 miesiąca. Dunkelweizena zostawiłem na jutro, tymczasem degustacja:

 

Green Town - Christmas Ale

 

Wygląd: ciemnobrązowe, mętne. Piana szybko redukuje się do zera.

Aromat: Słodycz, cynamon, śliwka, przyprawy korzenne.

Smak/goryczka: Goryczka niska, niezalegająca. W smaku na pierwszy plan śliwka, po ogrzaniu dominuje cynamon i przyprawy korzenne.

Odczucie w ustach: Lekkie, niezalegające, alkohol wyczuwalny.

Ogólnie: Smaczne, pijalne piwo, choć alkohol szybko uderza i trochę przeszkadza. Dzięki za możliwość degustacji.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qzder - Dunkelweizen

Od razu powiem, że mogę nie rozpoznawać wad, zalet itp., i raczej na ten moment kiepski ze mnie sensoryk :-) klasyfikuję piwa jako smakujące, i te do których już nie wrócę :D

 

Wygląd: ciemno miedziane/brązowe, osadu nie zmieszałem więc tylko lekko przymglone.

Aromat: typowy dla dunkelweizenów. Słodowy, wyraźnie czuć, że to pszenica. Jak dla mnie dobry balans między goździkiem a bananem.

Smak: pszeniczny :) słodowy

Piana: drobno i średnio-pęcherzykowa. Brudno biała. Redukuje się dość szybko do 2-3 mm i zostaje do końca.

Ogólnie: bardzo fajne piwo, mi smakowało.

post-6830-0-24870100-1419108035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qzder - Dunkelweizen

 

Wygląd: bursztynowe, ładna i długo utrzymująca się piana.

Aromat: Słodowy, pszeniczny, drożdżowy.

Smak/goryczka: Słodowy, pszeniczny.

Odczucie w ustach: Lekkie, niezalegające.

Ogólnie: Smaczne, bardzo pijalne piwo. Gratulacje. Dzięki za możliwość degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK - New Zealand IPA

 

Bardzo ładna gęsta piana, kolor, jak na mój gust trochę za ciemny (wpada trochę w bursztyn). Aromat przyjemny, jednak "głębiej" czuć coś dziwnego (może ktoś z Was nazwie rzecz po imieniu. Ja aż tak dobry nie jestem). Dokładnie to samo czuć po pierwszym łyku, później zanika. Brak jakiegokolwiek osadu czy pływających drobinek. Goryczka na poziomie 60 IBU. Bardzo ładny lasing na szkle. Mam wrażenie, że jest troszeczkę przegazowane, choć gashingu przy otwarciu nie było.

Ogólne wrażenie przyjemne :)

 

bj1a9.jpg

Edytowane przez Świat Piwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BECZKA ŚMIECHU Forein Extra Stout

 

LINK

 

Absolutnie pozytywne wrażenia. Zapach czekoladowo-kawowy, piana gęsta, nasycenie w sam raz, w smaku rewelacja. Dziękuję za degustacje. Co prawda było tego mało, ale najlepsze piwo domowe jakie piłem. Dzięki!

Edytowane przez qzder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że smakowało:) Zawsze można poprosić o repete:)

 

Co do moich piw to #27 jest podejrzanie mocno nagazowane. Także, kto ma niech pije.

Edit: Nie wszystkie tak mają, widocznie słabo wymieszałem po dodaniu syropu.

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreenTown - Christmas Ale

 

Link

 

Jest już po świętach, więc można spróbować świąteczne piwo :) Bardzo fajne, po Full Aroma Hops wręcz świetne. W zapachu czuć użyte przyprawy, śliwkę mam wrażenie, ze wyczuwałem chociaż nie wiem czy to nie placebo. Ogólnie pozytywne wrażenia. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed świętami pocalowalem klamkę w depozycie. A specjalnie prułem do zielonki :-P

Przed którymi świętami? Sklep przed Świętami Bożego Narodzenia czynny był normalnie, czyli pon-sob 12-22, jedynie w Wigilię zmieniły się godziny otwarcia na 10-14. Po świętach - sobota, poniedziałek, wtorek czynne było normalnie 12-22. W Sylwestra było nieczynne, piątek (02.01) i sobota (03.01) - inwentaryzacja. Poniedziałek czynne normalnie 12-22, wtorek - święto i od środy jedziemy normalnym tokiem. Wszystko było wywieszone w widocznym miejscu. Poza tym wystarczyło zapytać na forum lub na facebook.com/swiatpiwa i nie trzeba było "specjalnie pruć do Zielonki" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.