Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Zielonka - Świat Piwa


watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się wstępny pomysł założenia piwnego depozytu w Zielonce koło Warszawy. Chciałbym w tym miejscu zorientować się czy byłoby jakieś zainteresowanie tym punktem okolicznych piwowarów. Wiem, że trochę nas jest w okolicy. Niektórych widać na forum, innych nie widać, a niektórzy pewnie nie są w ogóle na nim zarejestrowani. Będę wdzięczny za wszelkie głosy za lub przeciw :)

 

[edit]

Pomysł zyskał paru zwolenników, więc zaczynamy :-)

 

Piwny depozyty znajduje się w sklepie Świat Piwa

Zielonka

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 62a (obok sklepu API) 52°18'06.2"N 21°09'21.9"E

godziny otwarcia:

pon - sob: 12:00 - 22:00

 

Zasady działania:

- staramy się nie wrzucać piw niepewnych czyli przegazowanych i z wiadomą infekcją, infekcjami,

- starajmy się nie wrzucać piw młodszych niż 1 miesiąc od butelkowania,

- piwa powinny być w miarę wyraźnie opisane, aby dało się je zidentyfikować.

- wymiana następuje w stosunku 1:1, 1:2 i więcej (jedno piwo zabierasz, jedno wstawiasz lub więcej wstawiasz),

- właściciel będzie szczęśliwy jeśli co jakiś czas będzie mógł zdegustować jakieś nasze piwko lub przy okazji wizyty kupimy coś z jego oferty ;)

- bardzo proszę po zmianie stanu skrzynki aktualizować temat, podając aktualny stan.

Edytowane przez watson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbieram opinie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Kosztów nie będzie (może po za paroma piwkami dla właściciela punktu), więc myślę że warto spróbować. Jednak czekam na dalsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o depozycie w Świecie Piwa to jestem chętny. Kiedyś zastanawiałem się nad wstawieniem piw do depozytu w Warszawie, ale zrezygnowałem - małe prawdopodbieństwo, że ktoś by to piwo wypił i zrecenzował. A szkoda, bo przydłoby się parę opinii bardziej doświadczonych piwowarów. Tutaj możemy zacząć od zera, a więc jest większa szansa na rozruszanie depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt miałby być rzeczywiście w Świecie Piwa. Mnie do Warszawy również nie jest po drodze. Jak znacie jakiś piwowarów z okolic to dajcie im znać, że jest pomysł takiego punktu, żeby więcej osób wiedziało. Ja osobiście znam tylko jednego piwowara z Zielonki i o dwóch słyszałem :-) jest szansa, że okoliczne środowisko się pozna przy okazji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie miałby się znajdować ten depozyt? Pomysł fajny. Z chęcią bym się do niego przyłączył i zostawiał swoje trunki, ale biorąc pod uwagę, że Warszawski depozyt ma dosyć średnią popularność - to Zielonkowski ma się udać?

 

jakaś rotacja jest tylko ludzie nie wrzucają opisów z degustacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie miałby się znajdować ten depozyt? Pomysł fajny. Z chęcią bym się do niego przyłączył i zostawiał swoje trunki, ale biorąc pod uwagę, że Warszawski depozyt ma dosyć średnią popularność - to Zielonkowski ma się udać?

 

jakaś rotacja jest tylko ludzie nie wrzucają opisów z degustacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem jak szef się zgodził to po prostu trzeba zdeponować. Ja dzisiaj wrzuce 3 szt mojego stouta warka #25. Piwko musi troche poleżakować jeszcze ale to już jak ktoś weźmie to zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Mi jak się uda, to również dzisiaj coś podrzucę jak nie to pewnie jutro. I przez weekend postaram się ogarnąć ten temat aby bardziej przypominał temat "depozytowy".

Będę wdzięczny jeśli rozpuścicie po znajomych piwowarach z okolicy których nie ma na forum, info o depozycie :)

Edytowane przez watson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak zrobiłem. Proponuje aby recenzje robic w tym wątku. zapomniałem się spytać, czy właściciel ma konto na piwo.org. Jeśli ma to mógłby co jakiś czas aktualizować stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach "zatowarowania" podrzuciłem 2x Christmas Ale, 1x Polskie Ale (FAH), 1x Klon London Pride. Pobrałem Stout'a od marcin_l85.

 

Aktualna zawartość depozytu:

Beczka Śmiechu (marcin_l85)

- 2x Stout

 

GreenTown (watson)

- 2x Christmas Ale

- 1x FAH

- 1x Klon Fuller's London Pride

Edytowane przez watson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmljadąc do Wołomina po prawej masz sprzedaż pokryć dachowych a po lewej API i zaraz za nim jest depozyt.

Jak jutro się zmotywuje to w tym tygodniu podrzuce jeszcze moje warki #26 i #27.

watson jak jest rozwiązana kwestia papierologii w sensie pobrał/zostawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cml

wpisanie w mapach googla Prymasa Stefana Wyszyńskiego 62a daje dobry wynik :D

 

@marcin_l85

papierologii brak :) dobrze by było jakby osoba zostawiająca/pobierająca zrobiła wpis na forum, co zostało wzięte, co zostawione i aktualny stan. w przypadku gdy w depozycie będą aktywne osoby z poza forum, postaram się być w kontakcie z właścicielem i będę w miarę możliwości aktualizował stan. Myślę, że z czasem pewne reguły/zasady się przyjmą. Zresztą zaktualizowałem pierwszy post, aby było wiadomo co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem jak szef się zgodził to po prostu trzeba zdeponować. Ja dzisiaj wrzuce 3 szt mojego stouta warka #25. Piwko musi troche poleżakować jeszcze ale to już jak ktoś weźmie to zdecyduje.

 

Kurcze, a tego dnia byłem w Świecie piwa. Cóż wrzucę coś następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczka Śmiechu (marcin_l85)

- 1x Stout

 

GreenTown (watson)

- 1x Christmas Ale

- 1x Klon Fuller's London Pride

 

Browar qzder

- 4x dunkelweizen

 

Zabrałem trzy butelki, zostawiłem cztery. Już niedługo postaram się dorzucić coś więcej. Teraz z nowym rondem - dojazd do Zielonki trwa parę chwil ;)

Postaram się też zrobić stronę swojego browaru na stronie w najbliższym czasie. Oczywiście jak tylko otworze którąś z butelek to opisze wrażenia :)

 

edit: Może trzeba by było polecić Panu ze Świata Piw, żeby ten depozyt gdzieś schował. Teraz leżą po prostu na widoku. Chociaż włożył butelki do skrzynki i gdzieś na zaplecze w kąt. Ja sprawdzam, czy piwo jest dofermentowane dokładnie - ale prędzej czy później coś czuję, że zdarzy się granat no i będzie niemiło.

Edytowane przez qzder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.