Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Zielonka - Świat Piwa


watson

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja stanów w depozycie.

 

W dniu dzisiejszym (piątek 09.01) depozyt odwiedził marcin_l85

 

Pobrał:

1x EJL - Cascadian Dark Ale

1x EJL - Mild Ale

 

Zostawił:

1x BECZKA ŚMIECHU - Stout

1x BECZKA ŚMIECHU - Tripel

1x BECZKA ŚMIECHU - F.E. Stout (Forein Extra Stout)

 

Stan depozytu:

GREEN TOWN London Pride Clone - 1 szt.

GREEN TOWN Polskie Ale (FAH) - 1 szt.

BECZKA ŚMIECHU Stout - 3 szt.

BECZKA ŚMIECHU Tripel - 2 szt.

BECZKA ŚMIECHU F.E. Stout - 1 szt.

AK New Zealand IPA - 3 szt.

EJL Junga Ipa - 1 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roztargnienia pojechałem w niedzielę. Przyznaję że nie sprawdziłem dni otwarcia

 

ps. dobrze że tak było, okazało się że jakieś zarazki panują w moim mikrobrowarze i piwo robi się jak galareta po dojrzeniu. Już środki czystości jadą kurierem, więc jak uwarzę to podjadę.

Edytowane przez Stanczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na piwko.

 

Mild Ale z Browaru Ejl

Z racji, że jestem na piwnym głodzie wypiłem praktycznie jednym duszkiem. Nie wiem, czy taką miało funkcję ale super gasi pragnienie. Nagazowanie średnie (jak dla mnie w sam raz), praktycznie nie wyczuwalny alkohol minimalna goryczka.

Moja ocena to 8/10 :okey::tort::beer::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Cieszę się, że smakowało.

Nazwanie tego recenzją to dosyć śmiałe twierdzenie :lol: :lol:

To bardziej działa na zasadzie: wstawiam piwo i czekam na pochwały :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja stanu depozytu.

 

W dniu dzisiejszym (sobota 10.01) przybył do depozytu daft

 

Pobrał:

1x EJL - Junga Ipa

1x AK - New Zealand Ipa

1x BECZKA ŚMIECHU - Foreign Extra Stout

 

Zostawił:

1x BPSN (Browar Pod Specjalnym Nadzorem) - Foreign Extra Stout

1x BPSN (Browar Pod Specjalnym Nadzorem) - Black Ipa

1x BPSN (Browar Pod Specjalnym Nadzorem) - Anzus Ipa

 

Stan depozytu:

GREEN TOWN London Pride Clone - 1 szt.

GREEN TOWN Polskie Ale (FAH) - 1 szt.

BECZKA ŚMIECHU Stout - 3 szt.

BECZKA ŚMIECHU Tripel - 2 szt.

AK New Zealand IPA - 2 szt.

BPSN Foreign Extra Stout - 1 szt.

BPSN Black Ipa - 1 szt.

BPSN Anzus Ipa - 1 szt.

Edytowane przez Świat Piwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że bardzo podoba mi się ta inicjatywa i w miarę kolejnych warek będę na pewno przywoził nowe piwa.

 

Co do piw, które zostawiłem:

1. #5 Black IPA - generalnie jestem z niego najbardziej zadowolony z wszystkich dotychczasowych.

2. #6 ANZUS IPA - spodziewałem się więcej, a wyszło średnio (podobno chmiel Galaxy ze zbioru 2013 nie był najlepszego sortu). Generalnie piwo bardzo głęboko odfermentowało i wyszło bardziej gorzkie niż zakładałem.

3. #7 Foreign Extra Stout - wyszło dość mocne (18,5° Blg), butelkowane 20.12, więc proponuję jeszcze poleżakować trochę. Pomimo płytkiego odfermentowania piwo jest raczej kwaskowe.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi!

 

Jutro zdegustuję jedno lub dwa z pobranych piw i umieszczę opis na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPSN (Browar Pod Specjalnym Nadzorem) ANZUS IPA - bardzo ładna, gęsta piana. Aromat cytrusowy - wyraźny i przyjemny. Barwa brunatna, raczej ciemna. Piwo mętne, nieklarowne. Bardzo ładny lasing. Wyraźna goryczka, według autora IBU 78 - na pewno jest, zdecydowanie wyczuwalne :) Należy uważnie nalewać do pokala, tzn nie do końca ponieważ na dnie butelki można dostrzec drobinki, prawdopodobnie, drożdży. Ogólne odczucie bardzo pozytywne :))

2j2um2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beczka Śmiechu (marcin_l85) - Foreign Extra Stout

 

Wygląd: czarne, nieprzejrzyste.

Aromat: Pierwsze aromaty, które poczułem to palone słody, kawa i czekolada z przewagą czekolady. Czuć również owocowość.

Smak: lekka kawa i czekolada, te smaki są zbalansowane, mało paloności. Niezbyt wytrawne, ale również nie jest słodkie. W smaku również czuć owocowość.

Piana: kremowa i drobne pęcherzyki. Ciemno kremowa, lekko brązowa. Ładnie zdobi szkło, dość trwała.

Ogólnie: bardzo mi smakowało, nie lubię piw z dużą palonością, to było dla mnie bardzo dobre.

 

Dzięki za możliwość degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FES z Browar pod specjalnym nadzorem

Co mnie powalilo to rewelacyjny czarny jak smoła kolor. W moim odczuciu zbyt mała gotyczka i brak jakiegoś smaku przewodniego. Wydaje mi się, że po dłuższym lezakowaniu piwko tylko zyska na wartości. Daje 6/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym (środa 21.01.15) depozyt został odwiedzony przez qzder.

 

Pobrał:

AK New Zealand IPA - 1 szt.

BECZKA ŚMIECHU Stout - 1 szt.

BECZKA ŚMIECHU Tripel - 1 szt.

BPSN Black IPA - 1 szt.

BPSN Anzus IPA - 1 szt.

 

Zostawił

QZDER Roggenbier - 3 szt.

QZDER Belgian Pale Ale - 3 szt.

 

Stan depozytu:

GREEN TOWN London Pride Clone - 1 szt.

GREEN TOWN Polskie Ale (FAH) - 1 szt.

BECZKA ŚMIECHU Stout - 2 szt.

BECZKA ŚMIECHU Tripel - 1 szt.

AK New Zealand IPA - 1 szt.

BPSN Foreign Extra Stout - 1 szt.

QZDER Roggenbier - 3 szt.

QZDER Belgian Pale Ale - 3 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK New Zealand IPA

 

Piana: biała, niewielka, szybko zniknęła

Kolor: jasny, złoty, lekko bursztynowy, nieprzejrzyste

Aromat: średnio intensywny - brzoskwinia, mango, marakuja, mandarynki. Bardzo fajne nuty owoców tropikalnych

Smak: tropikalne owoce, bardzo pijalne (małe nagazowanie), nuty żelaza (?). Raczej wytrawne, mało karmelowe – trafia w mój gust

Goryczka: średnia

Wysycenie: bardzo niskie, praktycznie bez gazu

 

Ogólne wrażenia: fajne piwo, dobrze pijalne o aromacie, który bardzo lubię. Szkoda tylko, że tak mało wysycone. Jak na mój gust mogłoby być bardziej goryczkowe i bardziej aromatyczne. Nie wiem czy było chmielone na zimno, jeśli nie to na pewno by nie zaszkodziło. Jeśli tak, to można by dodać więcej chmielu. Na aromat też bym sypnął więcej, no i przydałoby się więcej CO2 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK New Zealand IPA

 

ZDJECIE

 

Wygląd bardzo ładny, piwo klarowne, piana ładna, zapach właściwie to nijaki, lekko słodki natomiast w smaku bardzo dobre, najbardziej wyczuwalny dla mnie grejpfrut. Potwierdzam niskie wysycenie i dorzucenie więcej chmielu - szczególnie na aromat. Piwo było nalane właściwie po sam kapsel. Fajne piwo, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria degustacji New Zeland Ipa :D

 

AK (sm94) - New Zealand IPA

 

Wygląd: ciemne złoto - jasny bursztyn, zgaszone. Klarowności nie ocenię, bo przez przypadek wlałem z osadem :-(

Aromat: lekko chmielowy, słodowy. Jak koledzy wcześniej proponuję trochę więcej chmielu na aromat+ ewentualnie na zimno. Wtedy piwo powinno być bardziej "wyraziste"

Smak: chmielowy i coś z nim jest chyba nie tak. Zastanawiam się czy chmiele nie były zleżałe, zwietrzałe. Miałem podobnie w jednym z piw. Nie wiem dokładnie jak to opisać. Może trawiastość? gdzieś na końcu może lekki grejpfrut. Goryczka jak na IPA niska do średniej.

Piana: drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, dość szybko zredukowała się do niskiej warstwy i została do końca. Wyższe wysycenie mogłoby pomóc.

Ogólnie: piwo bez "WoW", nie było złe, ale parę poprawek można w nim wprowadzić. Może odbiór byłby lepszy jakby było lepiej nasycone Co2.

 

Dzięki za możliwość degustacji.

Edytowane przez watson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry, ze tutaj ale nie ma sensu zakładania nowego wątku dla jednej informacji.

Już w poniedziałek (26.01) dojadą do nas nowe warki od Dr Brew - RIS, Barley Wine, Molly i Cascade w bardzo ograniczonych ilościach (po 10 szt. z każdego rodzaju). W związku z tym zdecydowaliśmy sie nie rezerwować żadnego z powyższych, po to aby każdy miał równe szanse i możliwość zakupu. Ponad to jedna osoba bedzie mogła zakupić tylko po jednej sztuce z każdego - w ten sposób większa liczba osób bedzie miała szanse na degustację.

ZAPRASZAMY!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.