Skocz do zawartości

Chlorek wapnia w płynie i w proszku. Jak przeliczać?


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

z proporcji- jeśli stężenie procentowe wynosi 33% to w 100g tego roztworu jest 33g chlorku wapnia i 67g wody. Czyli w jednym gramie tego roztworu jest 0,33g chlorku.

Żeby gramy przeliczyć na objętość (mililitry) musisz znać gęstość tego roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa CaCl2 = gęstość roztworu * 0,33 * V

czyli

V = masa / (gęstość*0,33)

gęstość 33% roztworu (25°C) =1,334

czyli

V [ml] = masa [g] / (1,334 [g/ml] * 0,33)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w recepturze mamy chlorek wapnia podany w gramach

 

Ja tylko skomentuje tą część wypowiedzi - pamiętaj, że jeżeli w recepturze ktoś dał X g w tym przypadku chlorku wapnia to nie oznacza to, że u Ciebie taka sama ilość jest potrzebna. Jeżeli autor korzystał z wody o małej zawartości chlorków i Ty masz podobnie to jest ok, ale w sytuacji gdyby u Ciebie było w wodzie dużo chlorków to sypanie "na pałę" chlorku wapnia mija się z celem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że niczego nie pomyliłem. V[ml]= 8,23 g/ 0,44022=18,69 ml

 

Powinienem dać 8,23 g chlorku wapnia w proszku. Jeśli dobrze obliczyłem powinienem dać 18,69 ml chlorku wapnia w płynie (33%)

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na etykiecie ile powinno wynosić dawkowanie, powiedzmy na 20 litrów brzeczki? Coś mi się kojarzy między 5 - 10 ml.

 

Owszem jednak "lukaszr" napisał że dawka zależy od ilości chlorków w mojej wodzie i nie może być koniecznie taka sama jak w przepisie. Dlatego chciałem się zapytać czy dla 35,2 mg/dm3 chlorków w wodzie będzie taka sama dawka lub podobna. Nie wiem czy to dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem się zapytać czy dla 35,2 mg/dm3 chlorków w wodzie będzie taka sama dawka lub podobna. Nie wiem czy to dużo czy mało.

 

35 mg/l to taka przeciętna dawka, ale jednak nieco za mało na taką standardową warkę. Teraz zależy ile masz Ca oraz SO4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator krzyczy, żeby mieć przynajmniej 50ppm siarczanów. A chlorki trzeba jakoś odnieść do siarczanów. Teraz zależy jakie piwo i co chcemy uzyskać.

 

Jest to receptura na Grand Championa Imperial IPA. Jest to IPA gdzie goryczka nie jest bardzo wyraźna. Jednak aromat chmielowy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem post od AndrzejKu

 

http://www.piwo.org/...-ujecie-rudawa/

 

Wygląda na to że jest 58 mg/l siarczanów

 

Czyli można dać 18,69 ml chlorku wapnia w płynie (33%) ?

Edytowane przez Rageofhonor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie wskazówki. Jeszcze mam małe pytanko odnośnie chmielenia na zimno. Autor receptury zaleca chmielenie 6 dni w 12°C. Zaleca skrócić ten czas jeśli temperatura będzie wyższa. U mnie na balkonie będzie ok 15-17°C. Czyli powinienem skrócić czas. Próba obliczenia tego za pomocą mnożenia i dzielenia na krzyż nie przyniosła pozytywnego rezultatu. W lodówce siedzi Lager czyli jedyne miejsce to balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję. Jeżeli mam dać 4g chlorku wapnia dwuwodnego CaCl2•2H2O to tego 33% http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/inne_surowce/chlorek_wapnia_33_proc_100_ml

ile powinienem odmierzyć? 9ml powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CaCl2 w CaCl2*2H2O jest 111/(111+2*18) = 0,755

czyli z tego V [ml] = masa [g] / (1,334 [g/ml] * 0,33)

masz V [ml] = 0,755*masaCaCl2*2H2O [g] / (1,334 [g/ml] * 0,33)

co daje 6,86ml

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.