Skocz do zawartości

Wędzoność w piwie


Ariwat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zrobiłem piwo wędzone i moim zdaniem ten aromat jest słaby. Chciałem tylko spytać, czy jest jakiś sposób na to, aby zwiększyć wędzonkę w piwie? Chodzi mi o wędzoność dębem nie torfem. Wpadłem na pomysł wrzucenia na cichą słodów wędzonych ale nie wiem w jakiej ilości i na jak długo. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to wyekstrahować słód wędzony, pogotować i dodać do brzeczki. Robiłem tak raz, efekt nie był spektakularny, ale jakaś wędzonka była. Licz się ze spadkiem Blg. Jeżeli oceniasz piwo w czasie fermentacji, to poczekaj z oceną na zakończenie fermentacji i trochę leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowalić np wędzone śliwki na cichą

chyba bym się bał troszkę, ale dodatek śliwek wędzonych podczas chmielenia - niezastąpiony :) drugi raz już robię takie piwo.

 

To może trochę kompotu z takich śliwek na cichą dolać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowalić np wędzone śliwki na cichą

chyba bym się bał troszkę, ale dodatek śliwek wędzonych podczas chmielenia - niezastąpiony :) drugi raz już robię takie piwo.

 

To może trochę kompotu z takich śliwek na cichą dolać?

 

Nie no, jasne, przed dodaniem dobrze by było je pierwej "Zmateracować", albo dodać świeżo po uwędzeniu, ale pewnie nie każdy ma dostęp do wędzarni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było trzeba pamiętać, że na powierzchni śliwek jest mnóstwo dzikusów (jak na winogronach), a samo wędzenie (nawet ciepłe) ich chyba nie ubije.

Teraz już jest sezon na śliwki wędzone (zwłaszcza u nas na targowiskach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym BYO jest artykuł Experimantal Ingredients i są tam receptury głównie na piwa z dodatkiem mięsa: z boczkiem, kawałkami kurczaka itp. skoro są takie receptury to ktoś musiał uwarzyć te piwa i pewnie musiały wyjść w miarę dobre ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym BYO jest artykuł Experimantal Ingredients i są tam receptury głównie na piwa z dodatkiem mięsa: z boczkiem, kawałkami kurczaka itp. skoro są takie receptury to ktoś musiał uwarzyć te piwa i pewnie musiały wyjść w miarę dobre ;)

 

Nawet są komercyjne przykłady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.