Skocz do zawartości

Buduję piwniczkę w ogrodzie


adanjan

Rekomendowane odpowiedzi

ano tak, moja żona od razu powiedziała, ze mogą nas tam pochować za te 100 lat ;-) Niestety, zwyczaje budowlane są dość dziwne, a jak zrobią wiechę to się niby wódkę im stawia, więc po zalaniu pomyśleli że może coś dostaną. Jak skończą i piwniczka będzie git to dostaną dobrego piwka!

Edytowane przez adanjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a oto mój "grobowiec" po zasypaniu i usunięciu wiechy (krzyża z kwiatkami), teraz wygląda już bardziej jak piwniczka, od jutra zaczną stawać na tym ściany pomieszczenia gospodarczego, więc po ociepleniu stropu będę mógł przystąpić do wykańczania środka. Zobaczymy jak sprawdzi się mój plan systemu wentylacji grawitacyjnej, podobno jest to jeden z ważniejszych elementów piwniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto mój "grobowiec" po zasypaniu i usunięciu wiechy (krzyża z kwiatkami), teraz wygląda już bardziej jak piwniczka, od jutra zaczną stawać na tym ściany pomieszczenia gospodarczego, więc po ociepleniu stropu będę mógł przystąpić do wykańczania środka. Zobaczymy jak sprawdzi się mój plan systemu wentylacji grawitacyjnej, podobno jest to jeden z ważniejszych elementów piwniczki.

Krzyż osunięty, ale widzę, że worek dla żony już czeka ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zwyczaje budowlane są dość dziwne, a jak zrobią wiechę to się niby wódkę im stawia, więc po zalaniu pomyśleli że może coś dostaną. Jak skończą i piwniczka będzie git to dostaną dobrego piwka!

Nie dawaj im się wciągać w te zabawy bo nie będzie im końca. Dostają pieniądze, zapewne niemałe, mogą sobie za nie pić w domu. U mnie dranie bez pozwolenia wychlali 30 butelek dobrego piwa z piwniczki, cięty jestem na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejście będzie w miejscu tego worka ?

ano, pod tą folią jest właz, mam nadzieję, że nie za mały ;-) Do tego jeszcze jakiś sprytny mechanizm opuszczania skrzyneczek żeby się nie męczyć i składana schodko-drabinka.

Poniżej kolejne zdjęcie z postępu prac, jak widać są już ścianki, wykończenie chyba dopiero wiosną, ale i w "stanie surowym" da się przechowywać skrzyneczki z piwem i testować temperaturę pomieszcenia w zimie.

 

PS.

Majstrowie jak wszystko zakończą dostaną trochę piwa, na wódkę jako piwowar nakłonić się nie dam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu, a kto to w dzisiejszych czasach beton komórkowy na cement lepi? :)

 

Już bym ich pogonił w cholere :beer:

pomieszczenie gospodarcze będzie zimne (znaczy bez ogrzewania), więc mostki termiczne nie grają roli, a zawsze jest i szybciej i taniej,. Piwniczka ma kilka warstw izolacji, w tym także od góry, więc mam nadzieję, że zamierzony efekt osiągnę, czyli stałą temperaturę w okolicach do 10 stopni. Zima pozwoli na pierwsze testy, na pewno się podzielę wynikami oraz spostrzeżeniami użytkowymi, zwłaszcza włazu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie gospodarcze będzie zimne (znaczy bez ogrzewania), więc mostki termiczne nie grają roli, a zawsze jest i szybciej i taniej,. Piwniczka ma kilka warstw izolacji, w tym także od góry, więc mam nadzieję, że zamierzony efekt osiągnę, czyli stałą temperaturę w okolicach do 10 stopni. Zima pozwoli na pierwsze testy, na pewno się podzielę wynikami oraz spostrzeżeniami użytkowymi, zwłaszcza włazu ;-)

Mostki moga grać rolę latem :beer:

 

Szybciej i taniej to jest na klej.

 

Zimą będziesz miał bez problemu 10 °C , zobaczysz co w trakcie upałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostki moga grać rolę latem :)

 

Szybciej i taniej to jest na klej.

 

Zimą będziesz miał bez problemu 10 °C , zobaczysz co w trakcie upałów.

Pamiętam podobną piwniczkę (choć mniejszą i płytszą) u ojca na działce, zawsze jest tam chłodno, nawet upalnym latem chłodzi się tam napoje. Tak czy owak, życie zweryfikuje jak to będzie z temperaturą, w końcu lata mamy takie sobie a i zimy łagodniejsze. Grunt, to, żeby wody w śroku nie było!

 

PS.

Faktycznie, pomieszczenie gospodarcze było takim małym pretekstem do budowy piwniczki, aż cud, że żona łyknęła ten niezaplanowany wzrost kosztów :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam podobną piwniczkę (choć mniejszą i płytszą) u ojca na działce, zawsze jest tam chłodno, nawet upalnym latem chłodzi się tam napoje. Tak czy owak, życie zweryfikuje jak to będzie z temperaturą, w końcu lata mamy takie sobie a i zimy łagodniejsze. Grunt, to, żeby wody w śroku nie było!

 

PS.

Faktycznie, pomieszczenie gospodarcze było takim małym pretekstem do budowy piwniczki, aż cud, że żona łyknęła ten niezaplanowany wzrost kosztów :beer:

Wiesz jak na dworze jest 32°C, a w piwniczce 20°C, to tam jest chłodniej. Szału się nie spodziewaj. U mnie w takim (podobnym do Twojego) bunkrze jest od +1°C (ubiegłej zimy) do +15°C (ubiegłego lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak na dworze jest 32°C, a w piwniczce 20°C, to tam jest chłodniej. Szału się nie spodziewaj. U mnie w takim (podobnym do Twojego) bunkrze jest od +1°C (ubiegłej zimy) do +15°C (ubiegłego lata).

Jak tak będzie to już coś! Mieszkając w bloku, w piwnicy latem mam +25, a zimą +15, więc jakość przechowywania piwa znacząco się podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o koszty, to zaczną się dopiero na etapie wykończenia, inaczej z tej perspektywy spojrzysz na piwniczkę. U mnie okazało się, ze kosztowi piwnicy prawie dorównała cena wyciągu wyspowego czy poręczy do schodów. Naprawdę warto. A pomieszczenie gospodarcze też się przyda, miejsca na graty nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o koszty, to zaczną się dopiero na etapie wykończenia, inaczej z tej perspektywy spojrzysz na piwniczkę. U mnie okazało się, ze kosztowi piwnicy prawie dorównała cena wyciągu wyspowego czy poręczy do schodów. Naprawdę warto. A pomieszczenie gospodarcze też się przyda, miejsca na graty nigdy za wiele.

To z czego ta poręcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne, ale obawiam się, że nie stać mnie na taki luksusik techniczny, zwłaszcza na moim podmokłym terenie. Może jak zbuduję i sprzedam ten dom, to w następnym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
http://forum.muratordom.pl/200-letnia-lodownia-w-dobrym-stanie' date='t81740.htm[/url'] - proste i genialne !

bardzo fajne, ale obawiam się, że nie stać mnie na taki luksusik techniczny, zwłaszcza na moim podmokłym terenie. Może jak zbuduję i sprzedam ten dom, to w następnym.....

No to może coś takiego http://ogrody.gazetadom.pl/ogrody/1,72079,1913180.html:D

A tu link do dyskusji na temat piwniczek http://forum.muratordom.pl/ziemianka,t14291.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajny, fajny, ja jestem teraz na etapie projektu, zbieram informację, chcę na niej postawić altankę. Start prac przewidziałem na początku lipca. Też chciałbym usłyszeć, wypowiedzi już mających taką piwniczkę co by zmienili po latach użytkowania. Ażeby nie popełnić podobnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.