Skocz do zawartości

zielona vs brązowa butelka


eattek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem świeżo po uwarzeniu swojego pierwszego piwka, tydzień od zabutelkowania nie wytrzymałem i spróbowałem...

Wnioski:

Piwo z zielonej butelki jest smaczniejsze niż z brązowej, różnica w smaku olbrzymia ... "dlaczemu"?

Wszystkie butelki były wspólnie myte i odkażane.

Dodam że całą warkę(butelki) trzymam w identycznych warunkach, miejsce ciemne, temp ok 19/20 stopni...

Test przeprowadzony na 3 zielonych i 3 brązowych butelkach ....

 

Pytanie nr2

Po tygodniu od zabutelkowania piwo jest co najmniej przyzwoicie nagazowane, czy jak poleżakuje miesiąc, dwa, trzy, to mogę się spodziewać granatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone butelki przepuszczają także czarną materię i fale telewizji trwam, czego nie robią ciemne.

Kolor szkła nie ma wpływu na smak i aromat. Równie dobrze można by było dywagować na temat wpływu na smak nadruku na szkle oraz materiału, z którego masz wafel, o ile używasz.

Jedyny wpływ zielonej butelki na smak jest lightstruck, ale to wykluczone, skoro wszystkie butelki trzymałeś w ciemności. Z drugiej strony teoria o tyle dobra, że faktycznie jest sporo fanów "skunksa".

Może to być inny zbieg okoliczności - źle wymieszany syrop/źle odmierzony cukier akurat w zielonych/ciemnych butelkach - wysycenie ma spory wpływ na to, jak odczuwamy smak piwa. Być może temperatura podania się różniła - z autopsji wiem, że nawet wahania o 2 stopnie potrafią znacznie zmienić odbiór.

 

No i oczywiście placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało danych. Podaj FG, ilość i sposób dodania surowca do refermentacji.

 

Rozpuściłem w wodzie 200gram, po czym dodałem do brzeczki i starannie wymieszałem.

 

Zielone butelki przepuszczają także czarną materię i fale telewizji trwam, czego nie robią ciemne.

 

Tak też myślałem... ale to chyba nie to ....

 

Może to być inny zbieg okoliczności - źle wymieszany syrop/źle odmierzony cukier akurat w zielonych/ciemnych butelkach - wysycenie ma spory wpływ na to, jak odczuwamy smak piwa.

 

To akurat wykluczam, cały proces był ujednolicony...

 

Być może temperatura podania się różniła - z autopsji wiem, że nawet wahania o 2 stopnie potrafią znacznie zmienić odbiór.

 

Temperatura była identyczna.

 

a jak było zanim zacząłeś warzyć własne piwa? lubiłeś zielonobutelkowy klimat czy niespecjalnie?

 

W ogóle nie zwracałem uwagi na kolor butelki, tym bardziej właśnie się zdziwiłem podczas degustacji próbnej mojego piwka.

 

1. Autosugestia. To ładnie nie wytrzymałeś jak wypiłeś 6 butelek.

 

;)

Edytowane przez eattek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuściłem w wodzie 200gram, po czym dodałem do brzeczki i starannie wymieszałem.

Jeszcze ile litrów piwa, i końcowe, początkowe BLG.

edit.

Jeszcze rodzaj drożdży i styl piwa.

Edytowane przez dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuściłem w wodzie 200gram, po czym dodałem do brzeczki i starannie wymieszałem.

Jeszcze ile litrów piwa, i końcowe, początkowe BLG.

edit.

Jeszcze rodzaj drożdży i styl piwa.

Temat zakończony. Nie ma sensu kontynuować :P . Zielone butelki cudowne, brązowe kulawe i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.