Jump to content

[Piwny Garaż] Piwna Sprawa


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

niby lokalnie, ale z aspiracjami


Nadganiając ostatnie wydarzenia (a trochę ich było) dzisiaj parę słów o nowym projekcie, który wystartował raptem tydzień temu. A jest ciekawy nie tylko ze względu na lokalizację.


Czemu akurat lokalizację? Trwają cały czas spory naukowców czy Bielany to jeszcze północna dzielnica Warszawy czy aby już południowa Torunia ;) Nie zmienia to faktu, że do tej pory pod kątem piwa, konkretnie jego wyszynku, działo się tam kompletnie NIC. Null, zero, pustynia. Ostrokrzewy przelatujące przez jezdnię pod typowymi osiedlowymi „oazami”. Aż do 21.11 kiedy Tomek, Kacper i Kuba otworzyli Piwną Sprawę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeszcze widać co mieściło się wcześniej w pawilonie. „Tej siły już nie powstrzymacie” ;)

Skąd pomysł? Przecież wydawałoby się, że rynek jest już na tyle rozbudowany, że nie ma potrzeby otwierania kolejnego multitapu. I błąd. Pół żartem pół serio chłopaki połknęli rzemieślniczego bakcyla w już istniejących knajpach, ale że zazwyczaj nie było gdzie usiąść postanowili otworzyć swój własny lokal ;)


Trochę konkretów na początek – lokal w momencie otwarcia mieścił 36 gości w formie usadzonej. Ponoć już wyleciały automaty zostawione w spadku po poprzedniej knajpie i liczba ta zwiększyła się do 50. Plus oczywiście można skorzystać z własnych nóg póki jeszcze sił starcza i zająć pozostałą wolną przestrzeń.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak zwykle znajome twarze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Małe roszady przy stoliku i pojawia się więcej branży

8 kranów z założeniem strategii – 3 na piwa czeskie, reszta rzemiosło. Plus lodówa z butelkami. Być może wraz z okrzepnięciem i umocnieniem marki pojawią się też lane wydumki zza granicy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dla każdego coś się znajdzie


I kwestia, która wyróżnia Piwną Sprawę na tle innych otwieranych teraz  lokali. Za doradztwo w, nomen omen, sprawie piwnej oferty, zamówienia, kontakty z branżą, browarami i organizację eventów odpowiada nie kto inny jak znana z wypromowania jednej z warszawskich knajp Ela Lucińska-Fałat. Pewnie dlatego na otwarciu warszawska branża stawiła się karnie ;)

10553650_843602092329289_8226363658096801535_o (Kopiowanie)

Odpowiedzialni za drang nach Bielany (podkradzione z oficjalnego profilu)


Z tego co się dowiedziałem prace nad przysposobieniem wizualnym lokalu cały czas trwają, sam jestem ciekaw jak to się potoczy. Ale widząc entuzjazm i rzeczywiste zainteresowanie kwestiami piwnymi i całą otoczką z tym nimi związaną wietrzę sukces ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Fanpage – Piwna SprawaWyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.