Skocz do zawartości

Słód klepiskowy


adamsky

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej praktyce, niczym, poza wspomnianą metodą produkcji. Mówi się że mocniej się kurzy ale jakoś nie zauważyłem tego bardziej niż na innych słodach (Litovel, Weyermann, Strzegom). Mogą być nieznaczne wahania w wydajności danych partii, w końcu to metoda "ręczna" a badań każdej partii zdaje się nie przeprowadzają.

 

Ogólnie, bardzo dobry słód jesli chodzi o jakość vs cena. Polecam.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trochę bardziej? Zaraz poszukam...

 

Edit:

Strzegom pilzneński czas scukrzania 10-15 min, siła diastatyczna 250WK

Bruntal pilzneński czas scukrzania 10 min, 11 min specyfikacja 1 specyfikacja 2, siła diastatyczna nie podana...

 

Wychodzi na to samo...

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy warzyłem na bruntalu. Zasyp 5 kg otrzymywałem 15 BLG. Teraz kiedy dostałem najnowszą partię słodu to uzyskałem 13,3 BLG. :|

Rozczarowałem się. Wniosek: Słód słódowi nie jest równy. A jak się trafi na dobrą partię to jak trafić "6" w lotto.

Edytowane przez wolf83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy możecie potwierdzić, że  w smaku słód klepiskowy różni się czymś od nowocześnie słodowanego? W artykule https://beerandbrewing.com/dictionary/yq2r7ePj7z/ napisano że "The entire floor malting process, therefore, leaves the malt slightly “under-modified” by modern standards, but it gives the malt a very rich, aromatic flavor that is far more intense than is usually achieved by today’s time-efficient, industrial malting procedures" - czyli w skrócie słodowanie metodą klepiskową powoduje, że słód jest mniej zmodyfikowany i przez to ma on znacznie  bogatsze i intensywniejsze aromaty niż słody wytwarzane metodami nowoczesnymi/przemysłowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.