Skocz do zawartości

AIPA - modyfikacja zestawu


kolec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Postanowiłem spróbować uwarzyć piwo w stylu AIPA, dlatego na początek kupiłem podwójny zestaw z browamatora: http://www.browamator.pl/zdjecia/0/0/2/14403_Zestaw_BA_AIPA_wskazowki_www.pdf Popełniłem kilka błędów podczas zacierania, m.in. wężyk owinął się wokół mieszadła i zacier poszedł do kosza. Zostały mi same chmiele. Jako, że jest to moje pierwsza warka w tym stylu zamierzam dokupić słody zgodne z instrukcją tzn.:

- pale ale Weyermann 5 kg,

- Carapils 0,4 kg,

- Carared 0,4 kg,

 

Czy modyfikować coś w zasypie? Może dodać jeszcze 0,2 kg pszenicznego? Zwłaszcza, że z podwójnego zestawu wychodziło 5,2 kg pale ale.

 

Drugie moje pytanie dotyczy chmielenia opisanego poniżej. Dokupić chmielu? Przerzucić część na zimną?

 

15 minuta:

- 40 g chmielu Chinook

 

70 minuta

- 40 g chmielu Cascade

- 20 g chmielu Chinook

 

Po zakończeniu

- 20 g chmielu Cascade

- 60 g chmielu Citra.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez kolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek pszenicznego nie zaszkodzi, może to być nawet ok. 0,5kg - zawsze poprawi to pienistość piwa. Co do schematu chmielenia to ciężko stwierdzić jaki ma być ekstrakt początkowy, planowana wartość IBU i przede wszystkim ile czasu piwo ma się gotować - zazwyczaj czas chmielenia podaje się odwrotnie, czyli odlicza się ile czasu zostało do końca gotowania. W tym wypadku zgaduję, że piwo ma być gotowane ok. 75 - 90 minut, tak? Tak czy inaczej ilość chmielu jest na pewno przyzwoita, można ewentualnie dokupić jeszcze z 50g Cascade lub Citry na cichą. Oczywiście są inne schematy chmielenia, pod takie piwa jak IPA (np. chmielenie dużą ilością w ostatnich 15 minutach gotowania, chmielenie brzeczki przedniej), jednak na początek najlepiej zapoznać się ze standardem a kombinacje alpejskie zacząć jak już się będzie dobrze czuło cały proces ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie co się stało, że aż zacier musiałeś wywalać do kosza.

 

Mam kadź zacierno-filtracyjną. Niestety drut włożony do wężyka z oplotu używanego jako filtrator okazał się za cienki i wężyk owinął się wokół mieszadła. Cały się pogiął i zaczął się zapychać, dodatkowo przy jego naprawie spadła mi temperatura zacieru, który próbowałem "rozluźnić" wodą do wysładzania. W końcu poddałem się :) Wiem, mogłem jeszcze zacier wrzucić do gara i pogrzać ale i tak nie miałem z czego zrobić nowego filtratora.

Edytowane przez kolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś go nawet wycisnąć przez stara firankę. Lepsze to niż śmietnik. Ale jak uważasz ...

 

Mam lekcję, następnym razem będę już wiedział jak wybrnąć z tej sytuacji.

 

Dodatek pszenicznego nie zaszkodzi, może to być nawet ok. 0,5kg - zawsze poprawi to pienistość piwa. Co do schematu chmielenia to ciężko stwierdzić jaki ma być ekstrakt początkowy, planowana wartość IBU i przede wszystkim ile czasu piwo ma się gotować - zazwyczaj czas chmielenia podaje się odwrotnie, czyli odlicza się ile czasu zostało do końca gotowania. W tym wypadku zgaduję, że piwo ma być gotowane ok. 75 - 90 minut, tak? Tak czy inaczej ilość chmielu jest na pewno przyzwoita, można ewentualnie dokupić jeszcze z 50g Cascade lub Citry na cichą. Oczywiście są inne schematy chmielenia, pod takie piwa jak IPA (np. chmielenie dużą ilością w ostatnich 15 minutach gotowania, chmielenie brzeczki przedniej), jednak na początek najlepiej zapoznać się ze standardem a kombinacje alpejskie zacząć jak już się będzie dobrze czuło cały proces ;)

 

Tak, gotować będę 75 min. Dzięki za rady. W takim razie wrzucam zaktualizowaną recepturę:

 

- Pale ale Weyermann 5 kg,

- Carapils 0,4 kg,

- Carared 0,4 kg,

- Pszeniczny 0,5 kg

 

Chmielenie:

 

Na 65 minut:

- 40 g chmielu Chinook

 

Na 15 minut:

- 40 g chmielu Cascade

- 20 g chmielu Chinook

 

Po zakończeniu

- 20 g chmielu Cascade

- 60 g chmielu Citra.

 

Na zimno

- 50g Citra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.