Skocz do zawartości

Kremowe ale.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do uwarzenia ponoć wdzięcznego piwa.Cos niezbyt wykwintnego. Czyli proste piwo z dużą ilością dodatków niesłodowanych i cukrow do warzenia.

Planuje takie składniki: 2.3kg słodu brytyjskiego lager, 1kg ryżu (albo płatków ryżowych), dwie puszki golden syrop.

Zacieranie 90 minut w temperaturze 65c. Mash out obowiązkowo. Chmielenie 15-20g. Chmielu iunga albo jakiegoś goryczkowego by uzyskać 20ibu. Chłodna fermentacja drożdżami california lager. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kremowość bierze się z stąd ;)http://www.piwo.org/forum/t732-06A-Cream-Ale.html

A co do doboru drożdży to tak naprawdę California Lager to chyba ciężko nazwać je prawdziwymi dolniakami, bo fermentują w okolicach 18°C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Kremowość bierze się z stąd ;)http://www.piwo.org/forum/t732-06A-Cream-Ale.html

cyt.: Najczęściej używane sa składniki amerykańskie, takie jak słód 6-rzędowy, lub kombinacja 6- I 2- rzędowego słodu amerykańskiego. Dodatki mogą zawierać do ok. 20% glukozy lub innych cukrów podczas gotowania

 

Ty planujesz dodać ryżu (płatków ryżowych). Wiem że dodatek płatków owsianych tworzy uczucie gładkości, kremowości - owsianych też?

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło mi o to, że taka nazwa stylu. Tradycyjnie robi się to piwo z 6 rzędowego słodu i kukurydzy. Ja możne zamienię ryz na mieszankę kukurydzy i ryżu jeśli dostane odpowiednie płatki kukurydziane. Może również zmniejszę ilość cukru z 20% do 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat drożdze California Lager są "w drodze" - mam zamiar od nich zacząć przygodę z płynnymi drożdżami. Poza tym to takie pół - dolniaki, bo podobno i w 13 popracują. Jak ostatnio mierzyłem w piwnicy to 15 C było, więc w sam razik, a może jeszcze spadnie.

 

Twój przepis mnie zainspirował, ale kukurydza i ryż to mi za bardzo Tyskim i Zywcem zajeżdza :D Wrzucę ze dwa kilo płatków jęczmiennych z Reala i cukier trzcinowy

 

Ile Twoim zdaniem powinno Blg poczatkowe wynosić? Jak z odfermentowaniem tych drożdzaków, są żarłoczne jak US - 05?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis stylu piwa można znaleść tutaj Cream Ale

 

Co do ryżu i kukurydzy, to prawdę mówiąc właśnie takie to ma być właśnie takie tyskie czy żywcowe piwo, tylko fermentowane w górnym zakresie temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat drożdze California Lager są "w drodze" - mam zamiar od nich zacząć przygodę z płynnymi drożdżami. Poza tym to takie pół - dolniaki, bo podobno i w 13 popracują. Jak ostatnio mierzyłem w piwnicy to 15 C było, więc w sam razik, a może jeszcze spadnie.

Zajrzyj do charakterystyki drożdży by takijiro. Ja ze swojego doświadczenia mogę potwierdzić, że w temperaturach rzędu 14-15 stopni panowie drożdżowie tego szczepu strasznie się lenią. Poza tym bardzo wdzięczne drożdże. Praktycznie brak estrów, wyciągają smaki chmielowe. Spróbuj uwarzyć California lagera, np klona Anchor Steam Beer. Naprawdę świetne piwo. Cytując pewien kabaret powiem "będzie Pan zadowolony, będzie Pan zadowolony..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.