Skocz do zawartości

Wysypka - pokrzywka po wypiciu piwa?


michal48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio po wypiciu butelki swojego pierwszego piwka dostałem pokrzywki - taka wysypka na całym ciele bardzo swędząca, jest wynikiem uczulenia na jakiś spożyty składnik.

I teraz moje pytanie czy ktoś już się spotkał z takim przypadkiem?

Może to być wynikiem, że po prostu zepsułem piwo na którymś etapie produkcji?

 

Piwo na pewno nie wyszło tak jak powinno bo jest mało gazu (z obawy przed granatami dałem trochę mniej cukru przy rozlewie niż wkazywał kalkulator) i jest znikoma piania która zaraz po rozlaniu do kufla znika.

 

Do produkcji użyłem: Gozdawa Pale Ale, Gozdawa Ekstrat Słodowy Jasny, Woda Żywiec Zdrój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma takie coś miała, było to uczulenie na któryś z metali. Chyba na nikiel czy chrom, nie pamiętam dokładnie.

Nie była to kwestia samego piwa, lecz organizmu.

 

dosłownie raz użyłem łyżki stalowej do pobrania próbki, więc to chyba nie to

 

Uczulenie na drozdże

 

A jeżeli tak by było to jednoznacznie przekreśla moją przygode z piwowarstwem?

Czy są jakieś domowe sposoby na od filtrowanie drożdzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie raz użyłem łyżki stalowej do pobrania próbki, więc to chyba nie to

Z tego, co wiem, to stal nie uczula wcale. Uczulają natomiast inne "metale" z domieszkami głównie chromu i niklu.

 

Przeanalizuj sobie wszystko po kolei - na samym początku słód jęczmienny, który zawiera masę glutenu. Może drożdże, może któryś z chmieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz moje pytanie czy ktoś już się spotkał z takim przypadkiem?

 

Mam taki bardzo głupi pomysł. MOŻE PÓJDZIESZ DO LEKARZA?

 

A nie pytasz się na forum w internecie. Według mnie to na pewno rak.

Edytowane przez Karol23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba założyć, że kolega pił już w życiu jakieś sklepowe piwo. Czyli raczej nie jest uczulony na chmiel itd., no chyba, że składników piwa w takim piwa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością jest to najlepsze miejsce na szukanie rozwiązania problemu.

powtórzę:

Mam taki bardzo głupi pomysł. MOŻE PÓJDZIESZ DO LEKARZA?

Idź do lekarza. Dr googiel to kiepski lekarz, a dr piwo.org na bank jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki bardzo głupi pomysł. MOŻE PÓJDZIESZ DO LEKARZA?

A nie pytasz się na forum w internecie. Według mnie to na pewno rak.

 

Od lekarza wiem, że to uczulenie :), nie należe do osób które leczą się w wujka Google.

Wątek napisałem, aby się dowiedzieć czy piwo jest do wylania - bo coś zrobiłem nie tak podczas produkcji.

 

Ale trzeba założyć, że kolega pił już w życiu jakieś sklepowe piwo. Czyli raczej nie jest uczulony na chmiel itd., no chyba, że składników piwa w takim piwa nie ma.

 

Oczywiście piw sklepowych trochę przerobiłem i nigdy nic się nie działo.

Nie ale wiele ma zamienniki słodów, które maja mniej albo w ogóle glutenu. Jeżeli ktoś nie ma ostrego uczulenia to jest w stanie bezpiecznie wypić takie piwo.

 

Tylko jeśli był by to gluten to po chlebie czy ciastkach też miałbym taką rekacje.

 

 

W każdym razie wychodzi na to, że piwo jest do rozdania dla osób nie mających alergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim czasie po wypiciu wystąpiła reakcja? Wygląda to na alergię pokarmową :)

 

PIwo wypiłem wieczorem, a koło 16 następnego dnia już byłem u lekarza, który właśnie stwierdził, że pokrzywka pochodzenia pokarmowego.

Zresztą wybieram się testy alergiczne na drożdze browarnicze i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsród moich znajomych, ale tylko po pierwszym spożyciu zdarzały się rozwolnienia. Przy kolejnych degustacjach już nie. Podejrzewam że w zwiazku z faktem iż nasze piwa to tzw. żywe piwa powodują to drożdże które muszą tak jakby zalęgnąć się od nowa w wyjałowionym organizmie. Podobne reakcje wywołuje kwaśne mleko zrobione z prawdziwego takiego od krowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojotokowe zapalenie skóry - ta choroba nie lubi drożdży i alkoholu.

Niestety mam taką przypadłość. Piję piwo i nic mi nie jest.

Zapalenie skóry tworzy się tylko latem przy intensywnym poceniu (biegam), na granicy włosów i karku. Nie ma to nic wspólnego z piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.