Skocz do zawartości

Saccharolicious W001 Brett I


Rekomendowane odpowiedzi

Saccharolicious W001 Brett I

 

Opis produktu:

Szczep Brettanomyces ze znanego browaru Trapistów w Walonii. Nadaje charakterystyczny, lekko ziemisty aromat, a także inne aromaty "dzikich drożdży".

 

 

Typ fermentacji: górna

Zakres temperatur fermentacji: 18-20 st.C

Stopień odfermentowania : 75 % <

Flokulacja: -

Tolerancja alkoholu w piwie: średnia

 

Szczep polecany do piw w stylach: Orval

 

 

 

Właśnie w trakcie testów jestem jego, miałem dość długi start, aż 5 dni ale podobno tak mają te drożdże. Jeszcze z 2 miesiące na efekty będzie trzeba czekać, ale fermentacja przebiega bardzo spokojnie, choć piana w wiadrze na jakieś 10 cm. Pierwsze pójdzie na nim Wild IPA, potem jeszcze jakieś delikatne APA, a na koniec w mieszance z Belgian Ardenns coś na kształt Red Flanders. Jakie z nimi doświadczenia macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że ruszyłem z moim piwem równocześnie,

u mnie fermentacja ruszyła po jednym dniu ale zrobiłem znacznie większy starter niż normalnie i mocno napowietrzyłem brzeczkę. Jakie będą efekty zobaczy niedługo =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich trzech IPA fermentowanych 100% dzikusami (Brett bruxellensis Trois, Brett Claussenii, W001 Brett I), które miałem okazję pić to właśnie Saccharolicious W001 Brett I wniosły najwięcej "dzikości" do piwa, dla mnie jednak zbyt mocno zdominowały piwo. O ile bardzo lubię końską derkę, tak aromaty apteczno-szpitalne już niekoniecznie.

W mojej warce Wild APA burzliwą przeprowadziły US-05, a dopiero na cichą powędrowały W001 Brett I. Teoretycznie taki zabieg powinien spotęgować działanie dzikusów, ale u mnie piwo wyszło bardziej zbalansowane niż to 100% Brett I. Jest wyraźna stajnia, ale bez apteki i szpitala. Jedyne co mi się nie podoba to szorstka goryczka, która nie jest typowo chmielowa. Zresztą podobną goryczkę wnosił też szczep Claussenii, najbardziej neutralne był szczep Trois.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.