Skocz do zawartości

Rye Milk Stout- jak to zrobić?


Kromka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mógłby mi ktoś pomóc w przekształceniu receptury Jana Krysiaka Milk Stout z recptur z portalu na Rye Milk Stout. Piwo to wyszło mi genialnie i chciałbym dodać do niego oleistość i kremowość z żytnich słodów tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Podaję recepturę podstawową:

Słody

 

słód pale ale 5,0kg

Słód Caramunich II 0,3kg

Belgijski słód palony 0,2kg

Słód palony z Żywca 0,2kg

słód Carafa I 0,2kg

Płatki jęczmienne 0,4kg

Inne dodatki

 

Laktoza 0,5kg

Chmiele

 

Chmiel Marynka granulat 30gr

Drożdże

 

Drożdże Fermentis Safale S-04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio popełniłem Christmas Rye Ale 18,2 blg. Słód żytni stanowił 23,8% (2 kg) całości zasypu. I powiem szczerze, że żyto robi robotę. Piwo w konsystencji przypomina olej. Dosłownie. Więc jeśli chcesz konkretnie poczuć charakterystyczną "oleistość" żyta, to IMO z 1,5 kg powinieneś dodać do zasypu. Dla mnie receptura na twojego Rye Milk Stout'a powinna wyglądać mniej więcej tak:

 

słód pale ale 4,0kg

Słód Caramunich II 0,3kg

Belgijski słód palony 0,2kg

Słód palony z Żywca 0,2kg

słód Carafa I 0,2kg

Słód Żytni 1,5 kg

Inne dodatki

Laktoza 0,5kg

Chmiele

Chmiel Marynka granulat 30 gr -> 60 min.

Chmiel jakiś na aromat granulat 20 gr -> 15 min.

Drożdże

Drożdże Fermentis Safale S-04

 

Byłbym zapomniał. Filtracja takiego piwa może sprawić ci troszkę problemów. Ale do odważnych świat należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem im słody wychodzą, może rzeczywiście nie było... kilka dni minęło i już jest: http://twojbrowar.pl...ytni&results=11

 

Jeśli koniecznie chcesz użyć żyta to ja na Twoim miejscu bym zamienił 5kg pale ale na 3kg pale ale i 2kg żytniego.

Ja przy podobnym zasypie robiłem przerwę beta-glukanową, na samym słodzie żytnim, choć nie wiem czy to w czymś pomogło... W każdym razie problemów z filtrowaniem nie miałem, choć tempo było zauważalnie mniejsze, to wciąż dobre. Ale to mogła być też kwestia tego, że miałem dość grubo ześrutowane słody...

Edytowane przez pogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.