Skocz do zawartości

Sito szczelinowe - gdzie góra a gdzie dół


lgorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem sito szczelinowe z którego wyciąłem okręg i zrobiłem z niego sito do wysłądzania. Dzisiaj robie pierwszą warkę na nim i jest problem ponieważ jak one ma być włożone do wiaderka gdzie góra a gdzie dół.

 

Wygląd sita jakby ktoś nie wiedział

4.jpg1_1.jpg

Za pierwszym razem dałem szczeliny mniejsze od strony młóta ale nawet przy około 800-1000ml na 1minute i po wróceniu około 10litrów dalej leciało minimalnie mętne.

 

Wszystko wrzuciłem do gara i podgrzałem sito odwróciłem tak że mniejsze otwory są ku dołowi czyli lejek od strony młóta. Nie wiem czy teraz będzie dobrze bo czekam aż się ułoży i spróbuje.

 

Pytanie do osób które używają takiego sita jak wy robicie, dodam że sito jest 4,5cm na dnem wiaderka, a podbicie to 4litry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, szerokie ku dołowi, skąd wiem bo sprawdziłem i po zejściu podbicia całość się zatkała. Więc kolejny raz przekładałem wszystko do garnka obróciłem sito i wysładzałem.

Nie wiem dlaczego ale nawet raz mi przytkało sito i musiałem poruszać całym młótem. W moim przypadku wróciłem około 10litrów i dopiero można była zaczynać.

 

Jak na pierwszy raz z tym sitem nie było aż tak źle, miałem małą niewiedze przez co musiałem zrobić więcej niż potrzeba było.

 

Sito mam z tego ogłoszenia

http://olx.pl/oferta...67-ID5zdxf.html

 

Szczeliny mierzyłem i mają wg mnie 0,8mm, a grubość pręta to 1,5mm, co daje 35% powierzchni szczeliną.

Edytowane przez alawrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.