Jump to content

Sito szczelinowe - gdzie góra a gdzie dół

lgorek
 Share

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem sito szczelinowe z którego wyciąłem okręg i zrobiłem z niego sito do wysłądzania. Dzisiaj robie pierwszą warkę na nim i jest problem ponieważ jak one ma być włożone do wiaderka gdzie góra a gdzie dół.

Wygląd sita jakby ktoś nie wiedział

4.jpg1_1.jpg

Za pierwszym razem dałem szczeliny mniejsze od strony młóta ale nawet przy około 800-1000ml na 1minute i po wróceniu około 10litrów dalej leciało minimalnie mętne.

Wszystko wrzuciłem do gara i podgrzałem sito odwróciłem tak że mniejsze otwory są ku dołowi czyli lejek od strony młóta. Nie wiem czy teraz będzie dobrze bo czekam aż się ułoży i spróbuje.

Pytanie do osób które używają takiego sita jak wy robicie, dodam że sito jest 4,5cm na dnem wiaderka, a podbicie to 4litry wody.

Szerokie szczeliny mają być do dołu. Inaczej młóto wejdzie między szczeliny i je zapcha.

Skąd masz takie sito? Kiedyś jedna firma mi chciała zrobić ale koszt koło 350zł za małe sito.

Dla potomnych, szerokie ku dołowi, skąd wiem bo sprawdziłem i po zejściu podbicia całość się zatkała. Więc kolejny raz przekładałem wszystko do garnka obróciłem sito i wysładzałem.

Nie wiem dlaczego ale nawet raz mi przytkało sito i musiałem poruszać całym młótem. W moim przypadku wróciłem około 10litrów i dopiero można była zaczynać.

Jak na pierwszy raz z tym sitem nie było aż tak źle, miałem małą niewiedze przez co musiałem zrobić więcej niż potrzeba było.

Sito mam z tego ogłoszenia

http://olx.pl/oferta...67-ID5zdxf.html

Szczeliny mierzyłem i mają wg mnie 0,8mm, a grubość pręta to 1,5mm, co daje 35% powierzchni szczeliną.

Edited by alawrak

Widziałem takie sito, we Francji produkowane, super temat ale drogie. Kwadrat 30x30cm ok 500zł o ile pamiętam. W firmie specjalistycznej można kupić bez problemu. Kwadrat ok 10cm waży na oko/wyczucie ~1kg.

• 1 year later...