Skocz do zawartości

Piwo kolendrowe


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do uwarzenia piwa smakowego ? kolendrowego. Pijam takie z Broumovskiego browaru: Kvasnicak Coriander , odpowiada mi ten smak. Chciałbym coś podobnego uwarzyć, niekoniecznie kopię Opata, lecz jakieś smaczne piwo z nutą kolendry. Macie może jakieś pomysły (tut. Wyszukiwarka niewiele znajduje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i już, to sobie może pozwalać ktoś z 60+, nie leszcz piwowarski jak ja.

Zaczynam powoli szukać 'swojej' drogi, po co jednak wyważać otwarte drzwi i powielać jakieś błędy, pewnie juź to ktoś przerabiał i może szepną dobre slowo np. co do ilości dodanej kolendry, żeby nie przedobrzyć.

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

... po 2 miesiącach, kolendrowy Tripel (prawie, bo 'tylko' 16,5 °Blg) ma już swój smak. Aromat ostrożnie dodanej kolendry (9g/21l) dobrze łączy się z mocą tego piwa.

Chętnie powtórzę tą warkę z mam nadzieję docelowym ~18 °Blg.

Pewnie kiedyś spróbuję też do 'lżejszego' piwka (Wit?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ".. do Tripeli dodawana się bardzo sporadycznie.." to już całkiem inna sprawa. Uzyskanie smacznego, kolendrowego piwka w ten sposób to już jakiś trop.

Muszę jeszcze przećwiczyć z większym i mniejszym °Blg . Osiągnięty w tym piwku efekt jest dla mnie zadowalający, nie jest istotne czy nazywa się: tripel, dubbel, bezstylowiec, itd.

Smaczne kolendrowe piwo dla lubiących ten smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Czy ktoś ma może robił (smakował) piwo uwarzone na bazie klasycznego zasypu Wita fermentowane drożdżami do Wita ale z podwyższonym blg początkowym np.15-16? Zastanawiam się nad taką warką. Mam zamysł sypnąć trochę słodów ciemnych ok. 5% (Special B, Carawheat, CCrystal 150EBC) i miodu lub cukru ok. 5%. Kolendry TRS ok 30-40g, bez skórek cytrusów - zamiast tego może rodzynki... Taki belgijski misz-masz z dominująca nutą kolendry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie. Zdecydowany jestem uwarzyć coś eksperymentalnego, kwestia tylko dopracowania składników. Piwo kolegi Mimazego fermentowane było THG, te drożdże radzą sobie z przeróżnymi zasypami. Ja będę "zmuszony" fermentować gęstwą Brewferm Blanche - stricto do Witów. Zastanawiam się nad skórkami cytrusów, mam obawy czy w mocniejszym piwie nie dadzą takiego efektu "drinkowego". Dlatego wstępnie z nich zrezygnowałem na rzecz bardziej profilu kolendrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.