Skocz do zawartości

Piwo dla żony


twardoglowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Chcę uwarzyć piwo aromatyzowane dla żony.Znalazłem przepis na Słodką Curacao wg przepisu Wielkiego B.Drożdże użyte do fermentacji tego piwa to Wyeast 3787 Trappist Hight Gravity.Czy jest jakaś alternatywa dla tych drożdży?W sklepach internetowych ich nie znalazłem a z tego co czytałem to nadają one piwu ciekawe smaki.Warzył ktoś piwo wg tego przepisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukałeś ;)

 

Są aktualnie w:

Piwodzieju za 24 zł

Centrum Piwowarstwa 31,50 zł

Twój Browar- 22 zł

 

Z powodzeniem, moim zdaniem, możesz też użyć innych belgijskich szczepów takich jak Belgian Strong Ale czy też Belgian Ale na przykład...

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyliste, drobne, dające typowe smaki drożdży pszenicznych.

 

Nadają się bardzo dobrze na pszenicznaki, robiłem Saisona a wyszedł super pszeniczniak. Szybko tracą swoje pszeniczne właściwości po zabutelkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chcę uwarzyć piwo aromatyzowane dla żony.Znalazłem przepis na Słodką Curacao wg przepisu Wielkiego B.Drożdże użyte do fermentacji tego piwa to Wyeast 3787 Trappist Hight Gravity.Czy jest jakaś alternatywa dla tych drożdży?W sklepach internetowych ich nie znalazłem a z tego co czytałem to nadają one piwu ciekawe smaki.Warzył ktoś piwo wg tego przepisu?

Witaj twardogłowy .

Po drugiej stronie Chełmca jest dwóch kolesi którzy też warzą piwo tzn. ja i rubezahl jak dodrze się uśmiechniesz to poratujemy cię gęstwą THG do tego piwka.

Pozdro:)

I przy okazji poznamy sie.

Wszystkiego naj z okazji urodzin!

Edytowane przez zibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie Chełmca jest dwóch kolesi którzy też ważą piwo tzn. ja i rubezahl jak dodrze się uśmiechniesz to poratujemy cię gęstwą THG do tego piwka.

Chyba wagą ;);)

ale o o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej stronie Chełmca jest dwóch kolesi którzy też ważą piwo tzn. ja i rubezahl jak dodrze się uśmiechniesz to poratujemy cię gęstwą THG do tego piwka.

Chyba wagą ;);)

ale o o co kaman?

Pamiętasz wierszyk? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyliste, drobne, dające typowe smaki drożdży pszenicznych.

 

Nadają się bardzo dobrze na pszenicznaki, robiłem Saisona a wyszedł super pszeniczniak. Szybko tracą swoje pszeniczne właściwości po zabutelkowaniu.

Ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić? Bo zastanawiałem się, czy za jakiś czas ich nie kupić. I bynajmniej nie po to, żeby warzyć piwa pszeniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyliste' date=' drobne, dające typowe smaki drożdży pszenicznych.

 

Nadają się bardzo dobrze na pszenicznaki, robiłem Saisona a wyszedł super pszeniczniak. Szybko tracą swoje pszeniczne właściwości po zabutelkowaniu.[/quote']

Ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić? Bo zastanawiałem się, czy za jakiś czas ich nie kupić. I bynajmniej nie po to, żeby warzyć piwa pszeniczne.

Dla uściślenia, mowa o drożdżach 1214, które kiedyś nazywały się Belgian Abbaye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić? Bo zastanawiałem się, czy za jakiś czas ich nie kupić. I bynajmniej nie po to, żeby warzyć piwa pszeniczne.

kopyr pił mojego Saisona na nich, niech zaświadczy.

 

Robiłem na nich jeszcze Dubbla. Napewno nia daja takich posmaków jak THG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić? Bo zastanawiałem się' date=' czy za jakiś czas ich nie kupić. I bynajmniej nie po to, żeby warzyć piwa pszeniczne.[/quote']

kopyr pił mojego Saisona na nich, niech zaświadczy.

 

Robiłem na nich jeszcze Dubbla. Napewno nia daja takich posmaków jak THG.

No jak później spróbowałem Saison Dupont, to podobieństwo było, ale rzeczywiście nie byłem oczarowany efektem pracy tego szczepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twardogłowy: robiłem to piwo, i moim zdaniem, nie jest to piwo kobiece, jest niezbyt gładkie; ma za mocne posmaki belgijskie. Mnie zreszta też nie smakowało.

 

Spróbuj witbier.

W jakim sensie posmaki belgijskie?

 

Chodzi o owoce? Moim znajomym paniom właśnie Dubbel smakował dlatego, że miał dużo owocowych posmaków. Miały radoche w nazywaniu ich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twardogłowy: robiłem to piwo' date=' i moim zdaniem, nie jest to piwo kobiece, jest niezbyt gładkie; ma za mocne posmaki belgijskie. Mnie zreszta też nie smakowało.

 

Spróbuj witbier.[/quote']

W jakim sensie posmaki belgijskie?

 

Chodzi o owoce? Moim znajomym paniom właśnie Dubbel smakował dlatego, że miał dużo owocowych posmaków. Miały radoche w nazywaniu ich. :D

Myślałem o fuzlach i fenolach. Dobbel to lepsze piwo moim zdaniem, jest bardziej złożone, w Curacao czuć głownie alkohol i pomarańczę, jest zbyt jednowymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
robiłem to piwo, i moim zdaniem, nie jest to piwo kobiece, jest niezbyt gładkie; ma za mocne posmaki belgijskie. Mnie zreszta też nie smakowało.

Mam pytanie: Jakie piwo było by najlepsze jako baza do doświadczeń z dodatkami typu imbir, rodzynki, maliny itp. Uwarzyłbym sobie i porozlewał do 5l butelek po wodzie z zadanym dodatkiem na cichą? Ciekawe co by wyszło :P

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jakie piwo było by najlepsze jako baza do doświadczeń z dodatkami typu imbir

Imbir do pilsa :P Zrobiłem imbirowego lagera i był smaczny, tylko zbyt imbirowy :rolleyes:. Trzeba uważać z ilością, bo za dużo daje nieciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jakie piwo było by najlepsze jako baza do doświadczeń z dodatkami typu imbir, rodzynki, maliny itp. Uwarzyłbym sobie i porozlewał do 5l butelek po wodzie z zadanym dodatkiem na cichą? Ciekawe co by wyszło :)

Bart

Doświadczenie mam tylko z piwem imbirowym - warzyłam jasnego lagera oraz saisona z dodatkiem imbiru. Oba piwa wyszły według mnie bardzo smaczne. Gusta są jednak różne, nie każdemu odpowiada złożony smak piw belgijskich. Gdy poczęstowałam na Profesjonaliach pewną panią imbirowym saisonem ta miała prawie odruch wymiotny :P. Bezpieczniej więc będzie jak na początek, jako bazę, zastosujesz delikatnie chmielonego jasnego lagera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.