Skocz do zawartości

Pytania techniczne o zapiski receptur


Dziajl

Ocena aplikacji - testy ogólne  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Intuicyjność obsługi (1 - kiepska, 10 - bardzo intuicyjna)

  2. 2. Ogólna przydatność aplikacji w piwowarstwie domowym (1 - nieużyteczna, 10 - na pewno się przyda)

  3. 3. Łatwość dodawania składników do receptury (1 - bardzo trudo, 10 - bardzo łatwo)



Rekomendowane odpowiedzi

Wymyślam własną recepturę, z jakimś tam zamysłem, i po wpisaniu wszystkich danych pojawia mi się podpowiedź, czy mieszczę się w stylu, czy nie. I co odjąć lub dodać, żeby się zmieścić. Możliwe?

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możliwe, tylko ja to mam taką koncepcję że jak już wpiszesz konkretne parametry, to aplikacja podsunie CI w jaki stylu się mieścisz. Czyli to co wpisałeś pod jaki styl sie kwalifikuje. Myślę że za jakiś czas taka funkcjonalność się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł na appkę!

 

Błędy(?) znalezione na szybko:

- w formatce na samej górze wypełniamy(samo się wypełni na podstawie wprowadzonych danych do chmielenia) "czas gotowania". Następnie ten czas gotowania ogranicza wprowadzanie kolejnych kroków w zacieraniu (podanie większej wartości niż "czas gotowania" w kolumnie "Która minuta" powoduje wyświetlenie błędu "Podaj w której minucie nastąpiła zmiana temperatury w : 4 kroku zacierania") Ogólnie wydaje mi się, że temperatury zacierania lepiej byłoby wprowadzać w konwencji "ile przetrzymać w danej temperaturze" niż w konwencji "w której minuciezmieniamy temperature" - różne są metody podgrzewania, różne piwowarzy mają tempo podgrzewania, itp)

- IBU dla chmielenia na zimno (co prawda wprowadzonego jako dodanie chmielu w "0" minucie) wyliczane jest takie, jak dla chmielenia podczas gotowania. Zignorowanie minuty przy opcjach "na zimno" i "whirpool" wydaje się sensowne, można też pomyśleć co zrobić z chmieleniem do zacierania.

 

Chmurki z proponowanymi ulepszeniami mojej receptury tudzież stwierdzeniem zgodności stylu dla mojej receptury wklikanej na szybko niestety brak (pewnie za daleko jestem :) ) Receptura testowa to aw (użytkownik testowy). W dluzszej chwili wolnego czasu coś jeszcze obiecuję poklikać.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Export do BeerXML widzę jest, a planowany jest również import z XML (receptur, surowców) ?

 

PS. Nie zapomnij tych wszystkich console.log'ów wyrzucić po wdrożeniu wersji prod :D

 

Zauważone błędy/sugestie:

- zmiana wydajności nie wpływa na gęstość początkową

- "szybkie dodawania" - wybór surowca działa tylko na cilk, na enter już nie

Edytowane przez Miklosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmiel na 0' (po wył. palnika do wystudzenia )wyskakuje błąd

Powinno bez problemu dać się wpisać

Po ilu [min]

możesz wpisać 0 -> wtedy chmielenie jest tak długo jak określony czas gotowania, jeżeli chcesz dodać chmiel na zero minut w polu

Po ilu [min]

wpisujesz wartość taką samą jak w czas gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Aplikacja jest ciągle poprawiana. Zachęcam do dalszych testów.

 

M.in nowa możliwość dodawania zdjęć z warzenia.

- bezpośrednio podczas tworzenia receptury, a także z poziomu edycji.

 

Udostępniając recepturę poprzez link bezpośredni czy też QR kod - zdjęcia także są wyświetlane.

 

 

Aplikacja znajduje się pod adresem:

http://piwo.sobgwo.vot.pl

login: test
hasło: test123 

 

Zachęcam do testowania oraz zgłaszania sugestii i ewentualnych znalezionych błędów.

Edytowane przez Dziajl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.