Skocz do zawartości

Dunkelweizen i skórka słodkiej pomarańczy. Garnek.


Lewan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dwa pytania:

1. Czy skórka ze słodkiej pomarańczy w ilości 20g dodana 15 minut przed końcem gotowania Dunkelweizena nie zniszczy całkowicie tego piwa? Powinienem sobie odpuścić, ewentualnie dać tego dodatku o połowę mniej?

2. Mam garnek! :D Ciężko było tą rzecz znaleźć. Aluminiowy. Na wiki piszą, że nie polecają ponieważ ciężko utrzymać w takowym higienę. Czy ktoś, kiedykolwiek próbował warzyć w takim garnku i jaki był efekt? Mam za sobą jedną warkę, dry stout'a, wyszedł z niego straszny kwas, choć wiem że to nie tylko wina kotła... Dużo doświadczenia wyniosłem z tej jednej warki, ale to już temat na osobny post :P

EDIT

Jeszcze jedno pytanie:

3. Czy można trzymać butelki z piwem, od razu po zakapslowaniu w kartonie, a karton ten umieścić w szafce? Pytanie głupie, wiem, ale lepiej mieć pewność.

Edytowane przez Lewan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mam garnek! :D Ciężko było tą rzecz znaleźć. Aluminiowy. Na wiki piszą, że nie polecają ponieważ ciężko utrzymać w takowym higienę. Czy ktoś, kiedykolwiek próbował warzyć w takim garnku i jaki był efekt? Mam za sobą jedną warkę, dry stout'a, wyszedł z niego straszny kwas, choć wiem że to nie tylko wina kotła... Dużo doświadczenia wyniosłem z tej jednej warki, ale to już temat na osobny post :P

 

Zmień garnek na emalię lub K.O.

 

3. Czy można trzymać butelki z piwem, od razu po zakapslowaniu w kartonie, a karton ten umieścić w szafce? Pytanie głupie, wiem, ale lepiej mieć pewność.

 

Oczywiście, że można. Po 2-3 tygodniach jednak umieściłbym piwo w nieco chłodniejszym pomieszczeniu, bo zakładam, że ta szafka to stoi w temperaturze pokojowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 20g to na ile piwa? Ale raczej nie poczujesz różnicy, dodawałem też chyba do dunkelweizena i nie była wyczuwalna.

20g na 20l. Spróbuję, co mi tam :)

Zmień garnek na emalię lub K.O.

Będzie ciężko, szukam już od dobrych kilku tygodni, a niestety budżet mały i mnie nie stać... No, ale postaram się bardziej.

Oczywiście, że można. Po 2-3 tygodniach jednak umieściłbym piwo w nieco chłodniejszym pomieszczeniu, bo zakładam, że ta szafka to stoi w temperaturze pokojowej ;)

Dzięki wielkie, tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garnek! :D Ciężko było tą rzecz znaleźć. Aluminiowy. Na wiki piszą, że nie polecają ponieważ ciężko utrzymać w takowym higienę. Czy ktoś, kiedykolwiek próbował warzyć w takim garnku i jaki był efekt? Mam za sobą jedną warkę, dry stout'a, wyszedł z niego straszny kwas, choć wiem że to nie tylko wina kotła... Dużo doświadczenia wyniosłem z tej jednej warki, ale to już temat na osobny post :P

 

Prawie od początku warzę w garze aluminiowym i nie mam z nim problemu, gdzieś na forum jest wątek o gankach aluminiowych poczytaj. Nie wiem jak udało ci się połączyć aluminium z kwaśnym piwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie od początku warzę w garze aluminiowym i nie mam z nim problemu, gdzieś na forum jest wątek o gankach aluminiowych poczytaj. Nie wiem jak udało ci się połączyć aluminium z kwaśnym piwem :)

 

Wyczytałem na wiki że ciężko z higieną (Na oko raczej czysty, ale może coś się zmienia na poziomie niezauważalnym dla ludzkiego oka, kto wie :P). Brak higieny = Infekcja. Masę błędów popełniłem przy pierwszej warce. A, niech będzie - Spróbuję jeszcze raz w aluminium uwarzyć, chociaż - Jak znajdę inny kocioł to na pewno zamienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi z tą higieną. Chodzi o to że garnek aluminiowy się inaczej, delikatniej myje, i trzeba uważać żeby nie zedrzeć warstwy tlenków która się na jego powierzchnie wytworzyła. Każde zanieczyszczenie mikrobiologiczne załatwia Ci gotowanie. Poczytaj o tym jak dbać o swój garnek, jak myć i na co zwracać uwagę. Część osób warzy na aluminiowych garach i ich piwa też potrafią wygrać konkursy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.