Skocz do zawartości

Kawa a pienistość piwa


Qba W

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dwa miesiące temu popełniłem coffee milk stout'a. Piweczko wyszło świetne! Aromat urywa nos, jest piękne czarne, w smaku dominuje kawa, troche gorzkiej czekolady, paloności i lekkie mleczna gładkość. Jedynym problemem jest pienistość która jest prawie zerowa. W zasypie była pszenica oraz płatki owsiane. Zastanawiam się czy kawa,i jej sposób dodania ma wpływ na pienistość piwa.

Dodałem 150g na ostatnie 5 min gotowania brzeczki. Finalnie wyszlo 27l brzeczki nastawnej 12,5 Blg przed dodaniem laktozy.

Za wszelką pomoc bedę wdzięczny :)

Edytowane przez Qba W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przypuszczenia, ale możliwe, że kawa była bardzo świeża i ziarna były wręcz tłuste - jeżeli przeszło to do gotowania to być może mogło mieć wpływ na pienistość.

 

Ja ostatnio robiłem robusta z kawą, ale dawałem przy butelkowaniu kawę zaparzoną z ekspresu - piana była bardzo ładna i gęsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca się zgodzę,ja dawałem 100 g mielonej i z pianą zero problemy,gęsta,kremowa,fakt że nie bardzo wysoka ale utrzymywała się do samego końca

kawa rozpuszczalne ,jeśli już to lepiej liofilizowana ,ale jak dobra by nie była to jednak aromat nie ten,a chyba bardziej chodzi o aromat nie smak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kawę na zimno. Jakieś 150g kawy do francuskiej praski dałem, zalałem przegotowaną i wychłodzoną wodą i dodałem odrobinę (dosłownie nakrętkę) wódki. Zostawiłem w lodówce na 2 dni, delikatnie zlałem (nie wciskając praski, bo jacyś kawosze w internecie to odradzali, praskę wcisnąłem tylko na tyle, żeby móc spokojnie nalać) i dodałem razem z rozpuszczonym cukrem do wiaderka przed rozlewem.

 

Wyszło bardzo fajnie, kawę było czuć w aromacie i w smaku, a nie było kwasu. Piana była taka sama jak w wersji bez kawy (bo tę samę warkę rozlałem 2 razy po 10l, z kawą i bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co myślicie o dodaniu ziaren na cichą na 1 dzień przed butelkowaniem?Zastanawiam się jedynie nad sterylnością ziaren, dla pewności mozna pomoczyć je wcześniej w wódce lub spirytusie bądź dać na chwlę do piekarnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem całe ziarna kawy na cichą, piwo ma aromat i posmaki kawowe. Na 8l dodałem 20g. Piana drobna, jak na espresso. Porter bałtycki ma dopiero 2 tygodnie.

 

A dezynfekowałes jakos te ziarna czy wsypales tak po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem całe ziarna kawy na cichą, piwo ma aromat i posmaki kawowe. Na 8l dodałem 20g. Piana drobna, jak na espresso. Porter bałtycki ma dopiero 2 tygodnie.

 

A dezynfekowałes jakos te ziarna czy wsypales tak po prostu?

 

wsypałem kawe ze świeżo otwartej paczki kawy, bez dezynfekcji, jak do tej pory brak oznak infekcji. Nie wiem czy kawa z paczki jest sterylna, ale dla wiekszej warki zastosowałbym dezynfekcje w 70% roztworze alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dawałem łuskę kakaową do gotowania, piana na piwie fermentowanym wyglądała jak spieniona kałuża oleju natomiast piwo ma kosmiczną pianę.

 

Edit:wybaczcie offtop źle przeczytałem temat.

Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie kawy używałem raz, 95g wrzucone jakieś 5 minut po odłączeniu palnika, po przeniesieniu do wanny na chłodzenie.

 

Piana była aż za dobra, w smaku było czuć mocno kawę, natomiast w aromacie ginęła, ale też nie stosowałem jakiejś aromatycznej kawy, a Mocca Fix Gold z Woseby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1mc po rozlewie - kawa w aromacie i smaku, piana ładnie zbudowana drobnopęcherzykowa. po chwili zanika do 2mm warstwy, pozostaje do końca. To jest raczej normalne dla tego stylu, alkohol robi swoje a czy kawa mu pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.