Skocz do zawartości

Prezent na gwiazdkę - zestaw do warzenia piwa


koyuki

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

Od razu na początku uprzedzę, że jeśli chodzi o temat warzenia piwa, to jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę. Interesuje się tym jednak mój chłopak, ale jakoś od dłuższego czasu nie może się zebrać by kupić sobie cały niezbędny sprzęt. Pomyślałam więc, że zrobię mu niespodziankę i dam mu zestaw w prezencie :)

 

I w tym momencie pojawiły się problemy. Sądziłam, że pogoogluję trochę, poczytam, zamówię i po sprawie. Nic bardziej mylnego! Od nadmiaru informacji aż boli głowa, a możliwości stworzenia zestawów są przeogromne.

 

I tutaj prośba do Was - czy możecie mi doradzić, czy lepiej bym pojedynczo kompletowała każdy z elementów sprzętu czy lepiej kupić gotowy zestaw, np. coś takiego: http://www.ceneo.pl/20288248 lub podobnego?

 

Od razu mówię, że chciałabym żeby cena za wszystko nie przekroczyła 200 zł, a najlepiej jakby się zamknęła w 150 zł. Z drugiej jednak strony nie chcę mu dać dziadostwa - coś dobrego na początek, jak mu się spodoba warzenie, to może sam ogarnie coś na wyższym levelu...

 

 

Z góry przepraszam, jeśli temat ten się powtarza po raz kolejny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Warszawie więc sklepów piwowarskich powinno być jak psów, problemem jest tylko fakt, że nie mam kiedy tam pójść - pracuję codziennie od 8 do 20

Zostaje droga mailowa/tel.

Podoba mi się ten zestaw z linku! I do niego najlepiej dokupić jakiś ekstrakt...?

Czyli będzie robił piwo z ekstraktów? (pytam, bo niektórzy zaczynają z grubej rury. czyli zacierania, ale wtedy wkład w sprzęt dużo większy, może już coś ma?). jeśli z ekstraktów to tak, można dokupić jakiś zestaw z drożdżami. Ew. żeby nie przekroczyć kwoty wybrać zestaw minimum http://www.alepiwo.p...estaw-mini.html

i zestaw: ekstrakt + drożdże + ew. chmiel.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj, ja mu bardzo chętnie pomogę, ale pewnie będzie "to moje, nie dotykaj, bo popsujesz, kup sobie sama!" :)

 

Nie, nic nie ma - wiem, że chciał zacząć od zacierania, bo mi marudził o garnek, ale to już zupełnie przekroczy mój budżet, a może się okazać, że mu to hobby w ogóle nie podpasuje i co wtedy? Bigos będzie gotował? Szczerze wątpię :)

 

A jaki brewkit polecacie???

 

Ten zestaw droższy chyba byłby lepszy, prawda? Czy to i tak za dużo jak dla kogoś początkującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, chyba nie wiesz co robisz :smilies:

Wręcz przeciwnie, wie co robi ;-) Każda mądra kobieta wie, że facet musi mieć jakąś pasję, bo inaczej mu głupoty do głowy przychodzą ;-)

Tak, dokładnie tak! Opowiada na zmianę o piwie i pszczelarstwie, a ponieważ nie kupię mu roju pszczół na zimę, to zostaje piwo. A i ja na tym skorzystam, sam przecież wszystkiego nie wypije ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiada na zmianę o piwie i pszczelarstwie

Jakbyś nie powiedziała, że jesteś z Warszawy podejrzewałbym swoją dziewczynę :D

i ja na tym skorzystam, sam przecież wszystkiego nie wypije ; )

Tutaj już bym nie był taki optymistyczny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Warszawy to możesz zestaw zamówić w Piwodzieju. Ten zestaw na początek wystarczy.

 

http://piwodziej.pl/...towy-Deluxe/102

 

Na stronie jest kontakt do Adeli, z nią możesz się umówić na odbiór osobisty na Ursynowie.

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Warszawy to możesz zestaw zamówić w Piwodzieju. Ten zestaw na początek wystarczy.

 

http://piwodziej.pl/...towy-Deluxe/102

 

Na stronie jest kontakt do Adeli, z nią możesz się umówić na odbiór osobisty na Ursynowie.

 

Fajna opcja, muszę się nad nią poważnie zastanowić, planuje gdzieś tak za tydzień złożyć zamówienie (koniec miesiąca, czyli święto Matki Boskiej Pieniężnej), także jeszcze trochę czasu mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna dziewczyna, na szczęście moja ma podobne podejście i niedługo będzie pomocnym elfem przy warzeniu.

Odnośnie sklepów w Warszawie to faktycznie powinno ich być sporo, a jest z tym średnio.

Ja polecam http://piwowar.com.pl/

Z gościem można się dogadać, kiedyś dostałem też poradę telefoniczną co do pierwszych zakupów, a odnośnie prezentów to w tym samym sklepie koleżanki zorganizowały "bon" (gość przybił pieczątkę na karteczce z kwotą ustaloną z dziewczynami) i mogłem sobie kupić za tą sumę dowolne rzeczy w tym sklepie, więc też poszli na rękę. Jak mieszkasz na wschodnim brzegu Waw, to polecam sklep http://winohobby.biz/. Znajdują się naprzeciwko fabryki Wedla. Z surowcami do piwa jest kiepsko, ale jeśli chodzi o sprzęt to naprawdę duzy wybór i bardzo miłe panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Dziękuję Wam wszystkim za porady! Przyznałam się chłopakowi, co planuję mu dać i dobrze zrobiłam! Orzekł bowiem, że on ma wielki gar i on chce od razu na głęboką wodę, tj. nie chce gotować z brewkitów, tylko z zacieraniem słodu.

 

Skoro on już ma garnek, to czy potrzebuję wobec tego:

- 2 fermentorów (w tym jeden z kranikiem?)

- wężyk silikony 2m

- cukromierz

- łycha do mieszania

- rurka do rozlewu

- kapslownica (najlepiej Eterna? Tak się nią zachwycał...)

- kapsle

 

A co do samych składników, to będą mi potrzebne:

- słód?

- chmiel?

 

Nie mam pojęcia ile tego ;/ I czy to już wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.