Skocz do zawartości

weizen chyba do zlewu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Przedwczoraj warzyłem pszeniczniaka zacząłem ok godz . 17:00 a kończyłem ok godz 24:00 , bardzo długo . Moje pytanko dotyczy temperatury zadawania drożdży ja zadałem w temp 28 stopni C bo już nie dałem rady dłużej czekać na schłodzenie brzeczki zaznaczę , ze nie posiadam chłodnicy , więc studzę w wannie . Fermentacja ruszyła rano temp ok 24 stopni , a dzisiaj 22 . Czy będzie coś z tego piwa , a może od razu wylać w kanał i nie czekać na kiepskiej jakości sikacz . Drożdże to Safbrew WB-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał ... Raz mi się przytrafiło ,że przekroczyłem maksymalna dla drożdży temperaturę fermentacji ( nieumyślnie ) a piwo wcale nie wyszło podłe. Całkiem pijalne , straszono mnie bimbrem itp. ale wcale tak nie musi być . Wylać zawsze zdążysz jakby co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz wylewać do zlewu 7h pracy i jakieś 50 zł? Przecież nie ma kwasu albo innych niespodzianek. Zadałeś drożdże w 28 i miały one laga, namnożyły się, zaczęły fermentować w 24 i sobie produkują teraz piwo w 22, będziesz miał bananki w piwie i tyle chociaż dają one lepsze efekty jak je zestresujemy, ja nie widzę żadnego problemu skoro ruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pomysł, żeby wylewać? Jeżeli zachowałeś stosowny poziom higieny to nie powinno się nic złego zdarzyć. Czytałeś instrukcję użycia drożdży przed ich zadaniem? Temperatura fermentacji 12-25 st C, optymalnie 18-24, więc źle nie jest, do tego fermentacja ruszyła. Daj drożdżom popracować, jeszcze zdążysz wylać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to dotyczy brzeczki nie powietrza, a brzeczka fermentująca ma tak z 2-3 st.C wyższą temp. od otoczenia :(

Egzotermiczność procesu fermentacji jest zagadnieniem mi znanym, z postu wywnioskowałem że mowa o temperaturze brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.