Skocz do zawartości

Herbatka chmielowa


Tantal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na pierwsze piwo z zacieraniem wybrałem zestaw z Hombrewing.pl Pale ale. Piwo wyszło jak na początek bardzo dobre,

na tyle dobre, że grono moich przyjaciół i rodzina+ mój największy wkład przyczynił się do tego, że wczoraj otwarłem ostatnią butelkę i to po 2 tygodniowej przerwie. Tu dochodzę do meritum, otóż przy butelkowaniu dodałem herbatkę chmielową z piguły Styrian Golding 14g. Wg. artykułu

http://www.piwohejt....e-alternatywne/

Piwo było butelkowane 25 września i smakowało super ale zupełnie nie czułem tego dodatku Styriana, dopiero wczoraj po prawie 2 m-cach od butelkowania poczułem wspaniały ziołowy smak. Teraz pytanie - czy ktoś ma jakieś doświadczenie dlaczego tak późno wyszedł na wierzch ten smak? Czy tak jest zawsze w przypadku herbatek?

Efekt był super i chciałbym osiągnąć go od razu , nie po 2 m-cach i o zgrozo przy ostatniej butelce. Pomóżcie jak to osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz więcej "na smaka", to:

- daj więcej chmielu na 20' - 5'

- poczytaj o chmieleniu zacieru (mash hopping)

- poczytaj o chmieleniu brzeczki przedniej (FWH - First Wort Hopping)

 

Bardziej doświadczeni koledzy z pewnością coś jeszcze polecą.

Sam jestem w trakcie eksperymentu chmielenia zacieru i już nie mogę się doczekać efektów, bo piwo zapowiada się świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.