Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Będziesz miał problem z wysokością płomienia. Te palniki dają płomień o wysokości ok 15 cm.

 

Ten palnik ma regulowaną wysokość płomienia(typ g-19 01firmy termet). Ale jak będę robił to będzie możliwość obniżenia samego palnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Który, waszym zdaniem, taboret gazowy będzie się lepiej nadawał?

 

W tej chwili mam garnek 33 litry.

 

http://allegro.pl/taboret-gazowy-af-013-kuchnia-gazowa-na-gaz-butli-i4795310611.html

 

http://allegro.pl/taboret-gazowy-7-5-kw-kuchenka-turystyczna-palnik-i4786270020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy na 3 nogach wg mnie może być mało stabilny. Na drugim jak postawisz duży garnek to nie będziesz miał łatwego dostepu do regulacji. Jak kupiłem taki http://allegro.pl/taboret-gazowy-40x40-moc-7-5kw-waz-reduktor-opaski-i4776754297.html i mam 3 warki za sobą. Wad nie stwierdziłem. Na pewno nie można go przesuwać z ładunkiem ale myślę że spokojnie zniesie obciążenia które serwujemy nawet przy dużych garnkach. Ja używałem max 50 L i był pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem miesiąc temu taki palnik. Jestem bardzo zadowolony i gorąco go polecam:

-stabilny

-solidny

-szybko grzeje

-daje się szybko i łatwo rozkręcić/skręcić

Zakupił go też piwowar z doświadczeniem i też sobie ten taboret bardzo chwali.

Edytowane przez PrzemoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ci którzy robiąc warki na zewnątrz, tak opatulają te gary do warzenia, mają palniki o za małej mocy. Dziś kolejna warka, na zewnątrz +3 palnik 19kw w 20 min temp 55 st cała warkę opędziłem w 5h. Zdjęcia mojej warzelni wkrótce.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie trochę z innej beczki, czy osoby używające taboretu spalają propan-butan czy może sam propan. Oraz tych co używają czysty propan czy jest różnica w porównaniu do mieszanki. Bo skonczyła mi się butla i zastanawiam się czy kupić propan czy mieszankę propan-butan.

 

Co do taboretu to posiadam taki z zapalniczką piezo oraz termoparą. Jak narazie jestem bardzo z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na benzyniarni tylko propan-butan. I taka uwaga dla warzelników wolnego wybiegu (na świeżym powietrzu) W tych gazach jest w cholerę wody jak poniżej 0 ta reduktor i wszelkie przewody mogą pozamarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na benzyniarni tylko propan-butan. I taka uwaga dla warzelników wolnego wybiegu (na świeżym powietrzu) W tych gazach jest w cholerę wody jak poniżej 0 ta reduktor i wszelkie przewody mogą pozamarzać.

Jak sprawdziłeś że to woda? Gaz zamarza w przewodach i reduktorze?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik zgasł, gaz w butli jest o co chodzi pytanie? Odkręciłem reduktor dmuchnąłem nie było przepływu powietrza, wąż to samo, na dworze ok -4st. Butle polałem ciepłą wodą, reduktor i wąż na chwile do domu na kaloryfer i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik zgasł, gaz w butli jest o co chodzi pytanie? Odkręciłem reduktor dmuchnąłem nie było przepływu powietrza, wąż to samo, na dworze ok -4st. Butle polałem ciepłą wodą, reduktor i wąż na chwile do domu na kaloryfer i wszystko wróciło do normy.

Może to cos wyjaśni

Przejście fazy ciekłej w gazową wymaga dostarczenia tzw. ciepła parowania. Jeżeli ciepło nie jest doprowadzane z zewnątrz wówczas jest ono pobierane od parującej cieczy , wskutek tego ciecz ochładza się , a skłonność do jej dalszego odparowania ustaje.

 

W przypadku propanu parowanie ustaje w temperaturae -43 st.C , a w przypadku butanu przy temperaturze -0,5 st.C.

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik zgasł, gaz w butli jest o co chodzi pytanie? Odkręciłem reduktor dmuchnąłem nie było przepływu powietrza, wąż to samo, na dworze ok -4st. Butle polałem ciepłą wodą, reduktor i wąż na chwile do domu na kaloryfer i wszystko wróciło do normy.

 

Stary, takich rzeczy to ty sam nie naprawiaj - bo tutaj można pomylić się tylko 1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik zgasł, gaz w butli jest o co chodzi pytanie? Odkręciłem reduktor dmuchnąłem nie było przepływu powietrza, wąż to samo, na dworze ok -4st. Butle polałem ciepłą wodą, reduktor i wąż na chwile do domu na kaloryfer i wszystko wróciło do normy.

 

Temperatura w tym momencie jest za niska na propan-butan, jeżeli chcesz stosować butle w niskich temperatuach otoczenia warto zaopatrzyć się w koc grzewczy do butli, w tym momencie podgrzeje butle np do 20°C przez co gaz przejdzie z fazy ciekłej do gazowej. Dlatego w takich przypadkach lepiej stosować czysty Propan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gaz zamarza w dużo nizszych temperaturach. A reduktotor i wąż były po prostu niedrożne i wsadzenie na chwile do ciepłej wody odblokowało przepływ gazu. A butle polałem gorącą wodą, to podgrzało gaz i można było warkę skończyć. Teraz dam butle w okolice palnika gdzie jest cieplej i wszystko powinno zagrać jak trzeba. Oczywiście z zachowaniem pełnej OSTROŻNOŚCI. Gaz to nie zabawka a fruwać nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz małą butlę (turystyczną) wystarczy włożyć do pojemnika z ciepłą wodą. W razie potrzeby zawsze można dolać ciepłej z kranu jak widać, że zaczyna zamarzać. Z dużą w sumie można tak samo, tylko pojemnik większy i wody trzeba więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.