Jump to content

drożdże Brewferm - Christmas ALE


kubek_77
 Share

Recommended Posts

Czy szanowne koleżanki i szanowni koledzy dotarli do informacji jakie drożdże są (lub mogą być) dołączone do kitu Christmas ALE od Brewferma? Zastanawiające bo piwo na tych drożdżach jakoś mało świąteczne wychodzi.

 

Pytam, bo chciałem użyć gęstwy na portera angielskiego względnie milk stauta i nie chciałbym, żeby wyszedł z jakimiś posmakami... Pewnie ta gęstwa byłaby lepsza dla np dubla.

 

Co da fajne charakterystyczne posmaki dla piw typu porter angielski, a co nadaje się (takiego nie szablonowego) do milk stautów? Nie chcialbym wrzucać US-05 lub S-04. Może coś polecicie?

Link to comment
Share on other sites

Ok ale ja chciałem wyjść poza te standardowe suchary s-04 i us-05. Jest naprawdę olbrzymi wybór drożdży chociażby płynnych w opisach można przeczytać, że są dedykowane np dla starych angielskich piw. Macie jakieś doświadczenia z fermentowaniem "standardu" czymś nowym, lub czymś rzadziej używanym?

 

No i powracam do pytania co to mogą być za drożdże w kicie Brewferma? jakieś podstawowe do górnej fermentacji? Brewferm sprzedaje takie podnazwą "top".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.