Skocz do zawartości

Sklep stacjonarny-Kraków


Konus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział na takie pytanie oraz, że w ogóle mogę takie pytanie zadać :D

 

Znajomy prowadzący sklep z piwem zastanawia się nad uruchomieniem sprzedaży produktów dla piwowarów domowych, początkowo chciał zacząć od podstawowych drożdży i chmieli (Problem z magazynem :( ). Ceny mają być konkurencyjne z tymi ze sklepów internetowych. I tutaj czas na moje pytanie czy taki sklep ma prawo bytu w Krakowie? Czy gdybyście mieli możliwość zakupu podstawowych produktów na miejscu skorzystalibyście z tego? Trochę się znajomy boi wpakować kasę i poprosił mnie o takie "rozpoznanie rynku". Nie piszę co za sklep żeby nie było reklamy. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków dobra lokalizacja, sam ostatnio kupowałem w Alembiku z odbiorem osobistym, trochę mały wybór, trochę duże ceny w porównaniu do konkurencji. Co do otwarcia nowego sklepu w Krakowie, to myślę że mogło by to wypalić, aczkolwiek musiał by reprezentować sobą dość wysoki poziom, duży wybór, atrakcyjne ceny, dobra jakość produktów. Ponieważ dwa przeciętne sklepy, jak ja to powiadam "bez szału" już są, więc bez sensu otwierać kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ceny będą konkurencyjne, że kupując wyjdzie podobnie jak w internecie+przesyłka, to jak najbardziej.

Mi bardzo brakuje krakowskiego sklepu Homebrewing, gdzie w każdym momencie można było zrobić zakupy i miło porozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Warzyłem ostatnio kilka warek ze słodu kupionego w http://marxam-enology.pl i niestety wydajność mi dosyć dramatycznie spadła. Śruta ze Strzegomia (jak zwykle), śrutowana w sklepie (jak zwykle). Poprzednia wydajność to 75, 82, 73, 77, 75, 75, 72. Po użyciu śrutowanego słodu z nowego źródła 58, 63, 66, 63.

Miał ktoś podobne doświadczenie ze słodem z tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłem ostatnio kilka warek ze słodu kupionego w http://marxam-enology.pl i niestety wydajność mi dosyć dramatycznie spadła. Śruta ze Strzegomia (jak zwykle), śrutowana w sklepie (jak zwykle). Poprzednia wydajność to 75, 82, 73, 77, 75, 75, 72. Po użyciu śrutowanego słodu z nowego źródła 58, 63, 66, 63.

Miał ktoś podobne doświadczenie ze słodem z tego sklepu?

 

Zrobiłem 4 warki na słodach z http://marxam-enology.pl i potwierdzam, że wydajność wychodzi bardzo niska.Przy pierwszej warce uczyłem się więc wyszło gdzieś około 40% (źle wysładzałem).

Kolejne gdzieś w okolicach 62-65%. już przy prawidłowym wysładzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warzyłem ostatnio kilka warek ze słodu kupionego w http://marxam-enology.pl i niestety wydajność mi dosyć dramatycznie spadła. Śruta ze Strzegomia (jak zwykle), śrutowana w sklepie (jak zwykle). Poprzednia wydajność to 75, 82, 73, 77, 75, 75, 72. Po użyciu śrutowanego słodu z nowego źródła 58, 63, 66, 63.

Miał ktoś podobne doświadczenie ze słodem z tego sklepu?

 

 

Ustawiłem dzisiaj śrutownik na dokładniejsze śrutowanie. Mam nadzieję, że jakość pójdzie w górę. Proszę o bezpośrednie sugestie na temat produktów do warzenia piwa, niestety nie mogę śledzić całego internetu :) będę się starał robić co w mojej mocy! Przymieżam się do zakupu drugiego śrutownika- coś profesjonalnego, może pomożecie jakąś sugestią? Tym co zakupię chcę śrutować przez najbliższe lata.

Pozdrawiam,

Kacper,

Marxam Enology

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie macie tematu swojego to zapytam tutaj. Czy jest szansa na przeźroczyste pojemniki fermentacyjne ?

 

PS. Oczywiście pytanie do sklepu Marxam

 

Witam,

początkiem roku pojawiły się pojemniki fermentacyjne przeźroczyste z podziałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.