Skocz do zawartości

Sterylizacja pokrywy od garnka


Fifol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie konieczność sterylizacji pokrywy garnka z gotowaną brzeczką? Oczywiście miałoby to sens w przypadku chłodzenia brzeczki w sposób inny niż chłodnicą (wanna, na balkon itd). Nie znalazłem nigdzie żadnej informacji na ten temat, a wydaje mi się to dosyć istotne- brzeczka podczas przenoszenia może mieć kontakt z pokrywą, poza tym na pokrywie skrapla się para wodna która potem do niej ścieka. Ja dla przykładu gotuje bez pokrywy, więc nie ma sterylizacji parą wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się boisz psiknij sobie ją czymś przed użyciem do chłodzenia czy przenoszenia i będzie problem z głowy.

 

P.S. nie wiem po co zakładać takie banalne i mało istotne tematy, których rozwiązanie jest chyba prostsze niż budowa cepa - robi się większy bałagan na forum i gorzej coś znaleźć pośród takiego natłoku beznadziejnych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. nie wiem po co zakładać takie banalne i mało istotne tematy, których rozwiązanie jest chyba prostsze niż budowa cepa - robi się większy bałagan na forum i gorzej coś znaleźć pośród takiego natłoku beznadziejnych wątków.

Po to chyba jest dział piaskownica piwowarska :)

 

Co do tematu to ja zazwyczaj nie dezynfekuje dodatkowo (chłodzę w wannie), założyłem że gorąca para wodna robi swoje, jak się obawiasz to potraktuj jakimś nadwęglanem lub czym tam dezynfekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie jestem jakiś brudas czy jakoś tak, ale do momentu zlewu na fermentacje, gary owszem myje ale niczym nie psikam bo temperatura i tak zrobi swoje. Ale jak już w fermentatorze to piro ostro do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.