Skocz do zawartości

Gar zacierny


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jestem na etapie kupowania gara zaciernego 30l. Zwykły emaliowany garnek ale chcę go troszkę ulepszyć i tu mam pytania do was:

 

1.) Zamontowanie kranika spustowego z metalowego zaworu kulowego montować go na uszczelkach (wymienialny tak jak to się ma z kranikami spustowymi w fermentorach) czy lepiej przyspawać go lub w inny sposób przytwierdzić na stałe do gara ?

 

2.) czy warto bawić się w jakieś okładanie gara zaciernego jakimś nie palnym materiałem izolacyjnym czy lepiej się nie bawić w takie rzeczy gdyż gar będzie używany na palniku gazowym co może spowodować pożar lub topienie się owego materiału.

 

3.) czy lepszy jest filtr z oplotu stalowego czy "Fałszywe dno" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do garnka emaliowanego raczej nic nie przyspawasz ,możesz jedynie nawiercić otwór i wkręcić na uszczelki.

Jak to nowy garnek to może go trochę szkoda bo taki otwór to źródło korozji ,lepiej zacieraj w garnku a wysładzaj w fermentorze lub skrzyni filtracyjnej jak kolega wihura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dwa razy próbowałem wiercić (nie w celach piwowarskich) i za każdym emalia odpryskiawła a to dyskwalifikuje gar.

2. W sumie "why not?" zawswze to jakaś oszczędność choć ja bym to uznał za zbyteczny problem, bo taka okładzina musi być niepalna i łatwa do umycia jak pooblewasz ścianki :D.

3. Oplot zdecydowanie z fałszywym dużo roboty a efekty według moich obserwacji podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emalia wcześniej czy później Ci odpryśnie i zacznie rdzewieć co może się nawet przełożyć na smak piwa. Najlepiej kupić garnek z nierdzewki. Wydasz więcej ale będzie Ci dłużej służył, trudniej go zniszczyć i w ogóle będzie Pan zadowolony. Może warto poszukać nierdzewnego używanego, zawsze taniej np. http://olx.pl/oferta/garnek-stal-nierdzewna-30l-50l-CID619-ID7IyAB.html#fc00cb8ac4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jestem na etapie kupowania gara zaciernego 30l. Zwykły emaliowany garnek ale chcę go troszkę ulepszyć i tu mam pytania do was:

 

1.) Zamontowanie kranika spustowego z metalowego zaworu kulowego montować go na uszczelkach (wymienialny tak jak to się ma z kranikami spustowymi w fermentorach) czy lepiej przyspawać go lub w inny sposób przytwierdzić na stałe do gara ?

 

2.) czy warto bawić się w jakieś okładanie gara zaciernego jakimś nie palnym materiałem izolacyjnym czy lepiej się nie bawić w takie rzeczy gdyż gar będzie używany na palniku gazowym co może spowodować pożar lub topienie się owego materiału.

 

3.) czy lepszy jest filtr z oplotu stalowego czy "Fałszywe dno" ??

 

1 W emalii możesz nawiercić otwór i przykręcić kranik, spawanie odpada z powodu odpryskiwania emalii. Co do sposobu wiercenia - to też wyższa szkoła jazdy, poczytaj tutaj jak to ludzie robią

 

2 Możesz zaizolować czymś niepalnym, boki gara oddają naprawdę dużo ciepła. Z tego co wiem to ludzie używają np. wełny mineralnej.

 

3 Fałszywe dno to taki "mercedes", jak masz możliwość to sobie zrób. Natomiast filtr z oplotu łatwiej i taniej wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Celdur zapodał w temacie http://www.piwo.org/topic/1069-ciekawe-aukcje-na-allegro/page__st__4500#entry313483 info o garnku http://olx.pl/oferta/garnek-rowniez-pod-indukcje-chochla-CID628-ID7RJix.html#4494b8df06 , ale on według sprzedawcy ma tylko 25l. Troche mały, ale cena fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.