Skocz do zawartości

Materiały do piwowarstwa domowego.


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, korzen16 napisał:

Nie zawracałbym sobie tym pilnie głowy, ale jeżeli była by okazja to zmień na nierdzewną.

 

Ok, a co do samej wymiany to to, że nakrętka z nierdzewki to wiem, ale jak z uszczelkami ? Rozumiem, że tylko na zewnątrz, ale z czego ? I czy to nie będzie przepuszczać płynów.

Mosiądz jest miększy wiec pewnie producentowi łatwiejto było zamontować żeby nie mieć reklamacji :)

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Cyslavv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cyslavv napisał:

ale jak z uszczelkami ? Rozumiem, że tylko na zewnątrz, ale z czego ? I czy to nie będzie przepuszczać płynów

Silikon spożywczy z maty lub oringi z silikonu spożywczego - mocowane od środka

Poczytaj tutaj

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Poczytałem trochę tu i tam i niestety nie rozwiało to moich wątpliwości, w związku z tym pozwoliłem sobie odkopać wątek.

 

Chciałbym zrobić system do filtrowania zacieru, wyglądało by to mniej więcej tak:

spacer.png

 

zISBgMT.jpg

 

Po wycięciu gumy z wężyka chciałbym do środka wprowadzić spiralę z drutu miedzianego. Skład: wężyk sam oplot, dwa nyple pex,  trójnik mosiężny, redukcja 3/4 na 1/2 (chyba chromowane), drut miedziany. Z nypli mogę powyciągać wszystkie uszczelki, nie są potrzebne. Czy użyte materiały, przy kontakcie (tylko podczas filtracji) z zacierem, mogą mieć jakikolwiek negatywny wpływ na jego walory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sam podobny, długości metra, działa dobrze. Ale teraz bym się nie pieprzył tylko kupił za 29zł fabryczny, gotowy, bez zabawy :)

 

Podłączanie z obu stron nie jest konieczne. Wiem, że fajnie wygląda :) ale wężyk podłączony z jednej strony działa świetnie :)

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, szukam czegoś do połaczenia wymiennika z gwintem zewnetrznym 3/4 do wezy silikonowych z brzeczką, sprawdzałem camlocki ale króciec najmnijeszy jaki znalazłem to 3/4 więc trochę za duży więc pomyślałem nad mosięznymi złączkami kłowymi GEKA jak tutaj https://allegro.pl/oferta/imitate-gk-zlacze-klowe-gw-3-4-7311321146

do tego drugie takie samo ale z kroccem 1/2 (powinno być ok co do wielkości)

czy takie coś będzie ok? Czy lepiej szukać innego rozwiązania? Łączenie wody to zwykłe szybkozłączki ogrodowe ale tych chyba do brzeczki bym nie dawał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.