Skocz do zawartości

Wspólne zamówienie sadzonek chmielu


keisan

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mogą nie przeżyć. Sztobry i sadzonki chmielu sadzi się na wiosnę.

 

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie :D

W tamtym roku po zbiorowym zakupie była informacja z Eickelmann: sadzić teraz na zimę, przysypać ziemia, rośliny bez problemu znoszą -C temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogą nie przeżyć. Sztobry i sadzonki chmielu sadzi się na wiosnę.

 

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie :D

W tamtym roku po zbiorowym zakupie była informacja z Eickelmann: sadzić teraz na zimę, przysypać ziemia, rośliny bez problemu znoszą -C temp.

 

 

Sorki myślałem o sztobrach bardziej. Sadzonki ukorzenione można sadzić jesienią bo posiadają już minikarpę i przetrwają zimę. Choć dla mnie i tak lepiej posadzić na wiosnę mniejsze ryzyko. Sztobry raczej zimy nie przetrwają, ale te zbiera się na wiosnę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja poproszę 2 razy Cascade

Trochę się spóźniłeś...

 

marcinsdance - Cascade 2 szt.

Lista niestety już zamknięta.

 

Zaglądnij tu pod koniec września/w październiku. Wtedy może będzie jakieś wspólne zamówienie. :)

Tez bym się pisał na zamówienie :)

 

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie zwiazanej z zalozeniem rodziny  i  przeprowadzka do nowego mieszkania

 

jesli bedzie znowu namowinie na min 200szt zeby dostac jakis Rabat w sklepie i ograniczycz koszty dojazdu

to powtrorze akcje z 2015

 

lista tak jak ostatnio jest tutaj:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1L2FTt-38P_9DIKvohcjj95cl41NvBfTiPgWsYoQdE9E/edit#gid=0

 

W razie pytan 

whats up

+49 157 7477 9992

lub mail roland.sznura(at)gmail.com

 

Ps jak wasze chchmiele z tamtego roku?

ja zebralem z 20 krzakow ponad 3kg szyszek ;)

 

Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze aktualnie z Niemcowni

 

Roland

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-9520-0-15066500-1473860886_thumb.jpg

Chmiele - w porządku,

nie spodziewałem się takiego przyrostu i moja prowizoryczna konstrukcja okazała się za niska (odmiany szyszek trochę mi się pomieszają), praktycznie należny od razu  robić docelową konstrukcję.

Wiadomo trzeba walczyć z mączniakiem i jeden chmiel załatwiła mi larwa omacnicy, ale same sadzonki przezimowały i przyjęły się bardzo dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szanowni koledzy mają możliwość uszczknąć ze swoich roślin na rozmnożenie?

Mam do oddania kilka sadzonek chmielu, niestety pies zniszczył mi oznaczenia i nie wiem co to za odmiany. Uprawiam: Lubelski, Marynka, Sybilla, Iunga, Magnum, Perle.  W sumie to były już w worku z odpadami zielonymi, postanowiłem jednak zapytać najpierw na forum. Jeżeli będziesz chętny daj znać, lub ktokolwiek zainteresowany.

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie zwiazanej z zalozeniem rodziny  i  przeprowadzka do nowego mieszkania

 

jesli bedzie znowu namowinie na min 200szt zeby dostac jakis Rabat w sklepie i ograniczycz koszty dojazdu

to powtrorze akcje z 2015

 

lista tak jak ostatnio jest tutaj:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1L2FTt-38P_9DIKvohcjj95cl41NvBfTiPgWsYoQdE9E/edit#gid=0

 

W razie pytan 

whats up

+49 157 7477 9992

lub mail roland.sznura(at)gmail.com

 

Ps jak wasze chchmiele z tamtego roku?

ja zebralem z 20 krzakow ponad 3kg szyszek ;)

 

Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze aktualnie z Niemcowni

 

Roland

Brak Saaza na liście jest celowy czy omyłkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może szanowni koledzy mają możliwość uszczknąć ze swoich roślin na rozmnożenie?

Mam do oddania kilka sadzonek chmielu, niestety pies zniszczył mi oznaczenia i nie wiem co to za odmiany. Uprawiam: Lubelski, Marynka, Sybilla, Iunga, Magnum, Perle.  W sumie to były już w worku z odpadami zielonymi, postanowiłem jednak zapytać najpierw na forum. Jeżeli będziesz chętny daj znać, lub ktokolwiek zainteresowany.

 

Dzięki, PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wpisałem się. Mam nadzieję, że akcja dojdzie do skutku niezależnie od ilości chętnych. Jak z terminem realizacji? Przewidujecie Panowie, że do końca marca otrzymamy sadzonki? Bardzo proszę o informowanie o kolejnych krokach akcji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem się. Mam nadzieję, że akcja dojdzie do skutku niezależnie od ilości chętnych. Jak z terminem realizacji? Przewidujecie Panowie, że do końca marca otrzymamy sadzonki? Bardzo proszę o informowanie o kolejnych krokach akcji.

Pozdro

 

Zamówię niezależnie od ilości zamawiających. Poczekam jeszcze z 1 tydzień żeby wszyscy co chcą chmiel  wpisali się. Jak każdy z zamawiających opłaci to zamawiam.

Będę informował na bieżąco o dalszych krokach.  

Edytowane przez Tymek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.