Skocz do zawartości

Wspólne zamówienie sadzonek chmielu


keisan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

i znowu się spóźniłem ale może ktoś ma na zbyciu z jedną sztukę  jakiegoś cascade? 

 

Ja niebawem będę przekopywał jednego z moich Casceadów (z Willingham Nurseries), także gdyby ktoś chciał.. najchętniej chciałbym się wymienić na jakąś klasykę (Saaz, Hallertau, Spalt, EKG), ewentualnie przyjmę Chinook, lub coś innego z Ameryki. Pisać ;)

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja niebawem będę przekopywał jednego z moich Casceadów (z Willingham Nurseries), także gdyby ktoś chciał.. najchętniej chciałbym się wymienić na jakąś klasykę (Saaz, Hallertau, Spalt, EKG), ewentualnie przyjmę Chinook, lub coś innego z Ameryki. Pisać

 

poszło priv:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksander - sprzedawca z UK będzie miał obydwa w sprzedaży w kwietniu/maju. Tym razem w postaci zielonych sadzonek. Ale chyba będziesz musiał się szarpnąć na przesyłkę, bo grupowe zamówienie dopiero co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Obecnie jestem w Angli i będę zamawiał sadzonki chmielu cascade oraz centennial. Jeśli byliby chętnie mogę zamówić więcej wtedy koszty przesyłki zostałyby podzielone:). Paczka do Polski kosztuje ok 20 funtów (20kg). Podam link do sklepu z którego mam zamiar zamówić. http://www.essentiallyhops.co.uk/acatalog/Bare-Root-Hop-Plants.html. Jesli ktoś ma namiary na jakiś tańszy to proszę podać linka...zamówimy z tańszego. Zostaje tutaj do 22.05.17 więc jeszcze kilka dni mogę zwlekać z zamówieniem.Jesli ktoś jest chętny to proszę pisać... Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętny, czy tylko te 2 gatunki chmielu można zamówić?

W linku który wkleiłem jest szczegółowa oferta. Odmian do wyboru jest bardzo dużo. Dodam że sam jestem plantatorem który uprawia chmiel na skalę przemysłową i teraz jest najlepszy okres do sadzenia tych roślin gdyż przez lato chmiel się dobrze ukorzeni co pozwoli mu bez problemu przetrwać zimę... Jakby ktoś chciał to w następnym roku na wiosnę będę miał mnustwo sztobrów lubelskiego i hallertauera więc oddam za przysłowiową złotówkę, ale to dopiero za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Zainteresowanie sadzonkami jest spore, ale niestety mają tylko po 3 sztuki na stanie magazynowym. Jedna osoba już się określiła i zarezerwowała po 1 szt. chinook, cascade i centeniala. Ja biorę cascade i centeniala. więc z tych najbardziej chwytliwych odmian zostanie tylko po 1 sztuce, chinooka 2... Więc kto pierwszy ten lepszy. Niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Zainteresowanie sadzonkami jest spore, ale niestety mają tylko po 3 sztuki na stanie magazynowym. Jedna osoba już się określiła i zarezerwowała po 1 szt. chinook, cascade i centeniala. Ja biorę cascade i centeniala. więc z tych najbardziej chwytliwych odmian zostanie tylko po 1 sztuce, chinooka 2... Więc kto pierwszy ten lepszy. Niestety ...

Ze względu na to że odmiana Chinook zniknęła z magazynu postanowiłem nie zwlekać do Poniedziałku i zamówiłem już dziś odmiany Cascade i Centeniala. Dużo osób zadaje pytania o koszty wysyłki i tp. A więc tak to wygląda: zamówiłęm w sumie 10 sadzonek . Cena jednej sadzonki już po doliczeniu wszystkich kosztów wynosi  46+5+10+14,5= 75Zł już licząć razem z kosztem kuriera w Polsce. Jesli odebrane bedzie osobiscie w Puławach lub Lublinie cena bedzie niższa 60,5gr. Kto chętny niech rezerwuje na priv. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ktoś się pochwali efektami z wiosennej akcji Tymka?

U mnie z sadzonki Cascade wyszło około 1/3 fermentora szyszek co po wysuszeniu dało 310g  - sześc woreczków odessanych i do zamrazarki.

Z centenialem poszło raczej kiepsko - po wysuszeniu 130 g i obawiam się ze nieco się spóźniłem ze zbiorem bo jakiś lekki czosnek w zapachu był.

Bardzo nierówno mi rósł i chyba za długo czekałem aż się wyrówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczne dosadzone chmiele, słabo. Ogólnie nawet wzeszłoroczne pomimo, że lepiej ukorzenione to gorzej wyglądają niż jak były pierwszoroczniakami.

Jakość samych szyszek, w tym roku pogoda była marna (przynajmniej w pomorskim), szyszki jakieś takie drobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 13:42, xcynix napisał:

Ktoś się pochwali efektami z wiosennej akcji Tymka?

U mnie z sadzonki Cascade wyszło około 1/3 fermentora szyszek co po wysuszeniu dało 310g  - sześc woreczków odessanych i do zamrazarki.

Z centenialem poszło raczej kiepsko - po wysuszeniu 130 g i obawiam się ze nieco się spóźniłem ze zbiorem bo jakiś lekki czosnek w zapachu był.

Bardzo nierówno mi rósł i chyba za długo czekałem aż się wyrówna

Ten czosnek to niekoniecznie zależny od terminu zbioru ,byłem na wycieczce niedawno i zerwałem pare garści z plantacji chmielu (fachowej) i zapach czosnku jest masakryczny ,a chmiel nie wygląda na przejrzały,nie wiem co to za odmiana,raczej goryczkowa,może magnum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzonki się elegancko przyjęły. Ale wysadziłem je późno, sznurki im dałem może na 1,5m. W tym roku nastawiłem się głównie na ukorzenienie. Jeśli chodzi o szyszki, to po garści może by się uzbierało. Zapach: saaz lekko czosnkowo-cebulowy. Cenntennial - pięknie, chmielowo, żywicznie. Cascade również pięknie, choć ciut inaczej.

Dzięki za akcję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello,

czy ktoś może będzie miał sadzonki jeszcze w tym roku? Może ktoś chce się pozbyć?
Zamierzam posadzić teraz, żeby na wiosnę się przyjęły. Co do gatunków, proszę pisać jakie są dostępne.

Mieszkam w Łodzi, zapłacę za szybką przesyłkę kurierską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.