Skocz do zawartości

Wspólne zamówienie sadzonek chmielu


keisan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sadzonki powinno się sadzić tak, aby górny koniec sadzonki znajdował się 12-15cm pod powierzchnią ziemi.

Rozumiem, że piszesz tu już o finalnym sadzeniu w gruncie.

 

Chmiel już dość mocno ruszył, będę sadził na głębokość taką jak przy sadzeniu do gruntu. Pędy które już wybiły będą zasypane ziemią, doniczki zostawię na dworze.

 

edit

Paczka dotarła, Tymek19 dzięki za zorganizowanie akcji. Tak na szybko to chyba mam wszystkie odmiany, które zamówiłem. Trochę Saaz się wysuszył, mam nadzieje że mu to nie zaszkodzi. 

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to dosypie jeszcze ziemi. Myślę, że będzie ponad 10 cm.

 

Czy ktoś może dostał przez przypadek dodatkowy chmiel Cascade w paczce ? 

U mnie było, to co zamawiałem. Nic dodatkowego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymek dzięki wielkie. Doszedł chmiel. Mam Cascade, ale tylko jeden, więc do mnie nic dodatkowego nie zapakowałeś. 

 

Czyli chłopaki rozumiem, że to w całości przykrywam ziemią, nawet te białe pędy, co już są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z literatury:

"Z karpy wyrastają dwa rodzaje pędów. Pierwsze, to wyrastające nad powierzchnię gleby pędy pionowe, z których część jest naprowadzana na przewodniki. W trakcie sezonu wegetacyjnego dolna część naprowadzonych pędów drewnieje tworząc tzw. młode drzewo – jednoroczną, górną część karpy. Podczas cięcia jest ona usuwana, tak aby karpa pozostawała cały czas na jednakowym poziomie, tj. 15-20 cm pod powierzchnią gleby."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutuje z tym ale cytujesz postępowanie z karpą czyli już wieloletnią roślina a my jednak mamy sadzonki i postępowanie z nimi tak żeby się przyjęły może być inne.

Post który cytowałem pochodził z porady plantatora więc myślę że nie jest kompletna bzdurą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innej literaturze pisali o sadzeniu sztobrów i sadzonek na głębokości takiej, aby koniec był na poziomie 12cm pod powierzchnia ziemi. Jak posadzisz na głębokość 4cm to na wiosnę następnego roku młode drzewo na jakiej będziesz miał głębokości?. Może nie mam racji, ale sadziłem już tak sadzonki i nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie muszę mieć na siłę racji :) 

Co prawda jeszcze nie zdecydowałem czy na ten rok moje sadzonki pozostaną w "wiadrodonicach" czy trafia do gruntu.

Ale nawet jeśli trafią do gruntu to uzyskanie tych 12-15 centymetrów nie jest problemem, bo wystarczy zbić wokół niewysoką skrzynkę i wypełnić ją ziemią

Co ma dodatkowa  tą zaletę że tworzy mi łatwą do utrzymania granicę z trawnikiem , a podniesienie nieco powyżej poziomu gwarantuje że nawet jakaś katastrofa pogodowa nie spowoduje że całość będzie stałą przez długi okres w małym akwenie wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zamówiłem rownolegle 7 sztobrow z UK (jakoś przegapiłem ta akcje). Trzeba pamiętać, ze tam sprzedają w większości sztobry ukorzenienie, które sądzimy tak:

 

Zamierzam posadzić je w takich wkopanych "skrzyniach" bez dna - 60x60 cm. Chodzi o to aby podziemne pędy nie zaczęły się rozchodzić po okolicy. Chmiel to dosyć agresywna roślina i lepiej zabezpieczyć przyległy teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to dosypie jeszcze ziemi. Myślę, że będzie ponad 10 cm.

 

Czy ktoś może dostał przez przypadek dodatkowy chmiel Cascade w paczce ? 

U mnie było, to co zamawiałem. Nic dodatkowego nie było.

Tymek19 ja dostalem 1 szt  Cascade za duzo.Dopiero wrocilem z delegacji wiec nie mialem mozliwosci sprawdzenia zawartosci paczki.Jak cos to pisz na gdzie mam odeslac nie widze problemu.Jak mozesz to napisz na maila gdzie mam odeslac.

Edytowane przez cristov2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie bestia. W kwietniu chcę ją w ziemię wsadzić, ale jak tak dalej pójdzie, to będę musiał przyspieszyć plany. Już kilka listków jest.

post-11411-0-53106500-1489851120_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.