Skocz do zawartości

Wspólne zamówienie sadzonek chmielu


keisan

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, z opracowania "Tworzenie postępu biologicznego w hodowli tytoniu i chmielu" z tego posta http://www.piwo.org/topic/7433-chmiel-z-sadzonek/?p=187943- na stronie 133. ("Wyniki badań i dyskusja") - wyczytać można, że sadzenie sadzonek jesienią daje bardzo kiepskie plony w porównaniu do sadzenia ich latem/wiosną (nawet w kilku kolejnych latach). Może więc warto przezimować te sadzonki? 

Ktoś może zdecydował się zaczekać lub ma doświadczenia z sadzeniem ich jesienią jak teraz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i już nie wiem co zrobić sadzić, nie sadzić? Jutro miałem sadzić. Obawiam się, że przechowywanie w nie odpowiednich warunkach do wiosny może jeszcze gorzej wpłynąć na rośliny niż ich posadzenie teraz jesienią. Jeśli ktoś ma receptę na to jak przechować do wiosny to niech napisze. Możliwe że wystarczy piwnica z w miarę stałą dodatnią temperaturą zimą i podlanie sadzonek co jakiś czas niewielką ilością wody. Swoją drogą czy my jesteśmy zawodowymi plantatorami chmielu gdzie wydajność z ha jest najważniejsza? Przecież to jest amatorska uprawa i 1 kg zbiorów od każdej rośliny mniej czy więcej nie robi w naszym przypadku wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzę dzisiaj.

 

Pobieżnie tylko przeglądnąłem tamten artykuł - i jeżeli najlepsze plony dały sadzonki

wsadzone latem to kiedy, w czerwcu je sadzili??

 

Przecież w czerwcu to moje już były w miarę wyrośnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuję Rolandowi za przysłanie sadzonki! Wsadziłem do ziemi na głębokość ok. 10 cm, tak jak radzą w internecie i daję im spokój do wiosny.

BTW czemu na opisie widnieje nazwa cascaSde;

zo89g9i.jpg

 

Czy jest to literówka/niemiecka nazwa czy może podróba, która z Cascade nie ma nic wspólnego?

Edytowane przez Roboraff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzę dzisiaj.

 

Pobieżnie tylko przeglądnąłem tamten artykuł - i jeżeli najlepsze plony dały sadzonki

wsadzone latem to kiedy, w czerwcu je sadzili??

 

Przecież w czerwcu to moje już były w miarę wyrośnięte.

W czerwcu sadzone, w sierpniu zbiór - czego trzeba więcej ?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i już nie wiem co zrobić sadzić, nie sadzić? Jutro miałem sadzić. Obawiam się, że przechowywanie w nie odpowiednich warunkach do wiosny może jeszcze gorzej wpłynąć na rośliny niż ich posadzenie teraz jesienią.

 

Jakby co, moje chmiele już wsadzone. Faktycznie, trzymanie ich do przyszłego roku może nie mieć sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trzeba, pewnie jak się nie obetnie to się nic nie stanie. Ja zrobiłem tak jak się robi z chmielem starszym przed zimą. Z tych suchych badyli chmiel i tak już nie będzie rósł, tylko zacznie rosnąć na wiosnę z nowych pędów ( takie fioletowe wyrostki w sadzonce były). Jeżeli przycinać sadzonkę to nie za dużo, ja same łodyżki suche z listkami wywaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam wszystkich w sezonie 2016

Dla tych co sie nie zalapali na sadznonki z w tamtym roku

ponawiam  temat zamowienia z sklepu http://www.eickelmann.de/

jak bedzie powyzej 100 sadzonek to moge znowu podjechac do sklepu i

powysylac po calej Polsce wiecej info pod linkiem

 


 

 

Roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam zbiory z tych sadzonek Wam wyszły?

Nie wiem czy to dobry pomysł udostępniać adresy i nr tel. może jakiś magik internetowy to wykorzystać, sugeruję ukryć dane typu tel i adres zamieszkania.

Które wg was sadzonki najbardziej opłaca się zamówić jako aromatyczne, poza oczywiście Cascade.. połowy z tych chmieli nie znam.

Wstępnie byłbym chętny na kilka sadzonek, tylko muszę poczytać o tych chmielach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne, bo akcja ostatecznie była jesienią, więc dopiero w tym roku będzie się można przekonać co wyrośnie :) Aczkolwiek sadzonki wyglądały dobrze, więc pewnie parę szyszek się zbierze.

Edytowane przez Arielos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.