Skocz do zawartości

Kodowanie danych piwa/warki na metce - 2 rzędy po 10 cyfr


Wiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zmęczony wiecznym zastanawianiem się, co do (brzydki wyraz) jest w danej butelce i kiedy to rozlałem, sprawiłem sobie metkownicę dwurzędową MX-6600 (całe 25 zeta, tylko o metki trudno, bo są dość nietypowe)

 

To ustrojstwo ma 2 rzędy po 10 cyfr + znaków, więc oprócz:

- daty rozlewu

- numeru warki (3 cyfry spokojnie wystarczą ;)

 

Mógłbym zakodować coś jeszcze, np typ piwa, użyte brewkity, składniki, co użyłem na refermentację i tak dalej i tak dalej.

 

Macie jakieś pomysły, jak to można optymalnie wykorzystać/zakodować?

 

Oczywiście etykietki są najlepsze, ale po rozlaniu 70 litrów piwa w weekend, nie zawsze ma się siły/ochotę na ich wycinanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia metkownicy poniżej.

 

metka to 23/16, zestawy znaków macie poniżej, daje dwa rzędy po 10 cyfr/znaków (poniżej)

 

Nazwy stylu juz się nie da wpisać - takie metkownice kosztują już 10 razy więcej niż ta ;)

 

Za to z rzeczy, które rozważałem to kodowanie np

Górny rząd

Data rozlewu - numer warki (6 cyfr - spacja - 3 cyfry na numer warki)

dolny rząd:

2 cyfry - typ piwa

 

przy brewkitach:

2 cyfry - numer brewkita (jesli był uzyty)

1 cyfra - surowiec użyty jako dodatek do brewkita

 

przy zacieranych

pierwsze 4 cyfry - uzyte słody (można zakodować 10 słodów)

kolejne 3 - użyte chmiele

kolejne 2 - dodatki specjalne (miód, kopalnioki etc)

 

Nie zastąpi to przepisu, ale już będzie dobrym punktem odniesienia do arkusza/notesu, w którym będę to trzymać.

1271508436238_hz_cnmyalibaba_web2_7393.jpg

 

mx6600_10_10_printingBands.gif

Edytowane przez Wiechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w górnym rzędzie obok numeru warki daję jeszcze blg, a na dole mam datę butelkowania. Niewiele tam się więcej zmieści...

Oczywiście za pomocą kodów można zakodować dużo (np 1 - to marynka, 2 - lubelski, 3 - citra itp) ale trzeba by jeszcze ten kod pamiętać. :) Lub mieć ściągawkę.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w górnym rzędzie obok numeru warki daję jeszcze blg, a na dole mam datę butelkowania. Niewiele tam się więcej zmieści...

Oczywiście za pomocą kodów można zakodować dużo (np 1 - to marynka, 2 - lubelski, 3 - citra itp) ale trzeba by jeszcze ten kod pamiętać. :) Lub mieć ściągawkę.

 

Taki jest właśnie plan :) Sciągawkę będę trzymał na arkuszu excela, a to i tak będzie raczej poboczne źródło informacji - tak, żeby móc komuś z miejsca powiedzieć, co mniej więcej jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.