Skocz do zawartości

Stare młóto jako złoże filtracyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Stosował ktoś coś takiego? Chcę zrobić piwo wyłącznie ze słodu pszenicznego i żeby nie mieć problemów z filtracją, przed filtracją dorzucę ze 2 kg starego młóta, które wcześniej kilka razy przeleję gorącą wodą, a potem wysuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być taki, że niewiadomi jak przebiegnie suszenie - żeby Ci się jakaś pleśń nie zalęgła, a wiem z doświadczenia, że jak zostawiłem do wyschnięcia młóto, bo chciałem zabrać na ryby, to gdzieś musiało mi nie doschnąć dobrze i rozwinęła się ładna i śmierdząca pleśń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem regularne problemy z filtracją już przy 70% słodu pszenicznego. To nie żaden mit, a na pewno nie przy wszystkich technologiach filtracji.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzuć łuski owsianej. Ja bym się bał wypłukiwać taniny ze starego młóta. A co do filtracji słodu pszenicznego - regularnie robię pszenicę z 70% słodu pszenicznego i filtruje się ok, raz robiłem grodziskie 100% pszenicznego i też nie było jakoś super ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, jeśli w starym młócie nie będzie co wypłukiwać, to wypłukasz piękne taniny.

Poszukaj lepiej gdzieś łuski i nie kombinuj.

Ten problem akurat nie wystąpi. Wypłukiwanie z łuski garbników występuje wtedy, gdy wody wysłodkowe maja nieodpowiednie (za wysokie) pH. Nie ma znaczenie, czy młóto jest świeże czy stare (ale niezepsute). Myślę, że zamiast suszenia można by spróbować zamrozić młóto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jake może to problem zbyt drobnego srutowania a nie zasypu. Przerobilem 3 piwa z dużym zasypem pszenicznym

12kg z około 70% pszenicy

5kg z około 70% pszenicy

12kg z 100% pszenicy

 

Później robilem 5.5kg z 20% pszenicy i 20% żyta.

 

Za każdym razem filtracja bez istotnych problemów.

 

Wczoraj zasypu było 14 kilo i około 15% zyta - najgorsza filtracja jak dotąd.

Wina najpewniej w tym ze srutowanie było zbyt drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w każdym z tych piw jaką robiłeś przerwę beta-glukanową?

 

Co do suszenia młóta - w środku lata na prześcieradle bez problemów wysuszyłem 8kg na słońcu, no ale to i gorąco i sucho i przewiewnie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jake, pszenicę kilka razy przerabiałem. Nie ma problemu na rurce. Pamiętam pierwszy zasyp pszeniczny i dla ułatwienia położyłem trochę słomy ~3cm na sraczwężyku, piwo było ok. Potem nie stosowałem bo zrobiłem rurkę a obecnie na walcowym śrutowniku wszystko na drobno śrutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jake, pszenicę kilka razy przerabiałem. Nie ma problemu na rurce. Pamiętam pierwszy zasyp pszeniczny i dla ułatwienia położyłem trochę słomy ~3cm na sraczwężyku, piwo było ok. Potem nie stosowałem bo zrobiłem rurkę a obecnie na walcowym śrutowniku wszystko na drobno śrutuję.

Ja mam filtrator z oplotu i niestety zatyka się pszenicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtrator z oplotu i niestety zatyka się pszenicą

na początku miałem takie problemy.U mnie pomogło bardzo wolne filtrowanie. Myślę, że to też kwestia łatwiejszego zbijania się młóta z dużym udziałem pszenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.