Skocz do zawartości

Fermentator stożkowy


vettis

Rekomendowane odpowiedzi

Zleciłem wykonanie stożka, niestety trzeba będzie wspawać zwężkę 100/50.

Takowej poszukuję, z kwasiaka. Przeglądam sieć i nie mogę wyłowić :beer: .

Też się przymierzam do stożka, jak możesz to podziel się jaki koszt materiału, robocizny, czy były jakieś problemy techniczne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będzie większa niż 100 (teoretycznie i praktycznie), tylko płaszczyzna symetrii nie zmienia długości przy gięci (zwijaniu) materiał bliżej środka jest ściskany (skracany) a dalej od środka rozciągany (wydłużany) co dla grubości 3mm daje na średnicy zewnętrznej + 3[mm] (2*1.5 od płaszczyzny symetrii blachy) czyli obwód zewnętrzny będzie wynosił Pi*(D+3mm) gdzie D=100/Pi wychodzi 100+3*Pi [mm]. Fazowanie blachy tylko zrobi V kształtny rowek nie zmieni natomiast wymiarów.

post-3784-0-69316200-1325439992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktyków.

Jeśli zwiniemy pasek blachy grubości 3 mm i długości 100 mm to otrzymamy walec o obwodzie zewnętrznym 97mm, 100mm czy 103 mm?

Nie mam pojęcia jak dobrać wycinki łuków przy siatce stożka, stąd to pytanie.

Teoretycznie obwód się nie zmieni dalej będzie 100 mm ale w praktyce zewnętrzna warstwa blachy nieznacznie się rozciągnie w trakcie zwijania i uzyskasz długość obwodu troche większą niż 100mm. Zależy to od promienia gięcia. W tym przypadku promień będzie bardzo duży (na pewno ma to być 10 cm? Pewnie 1000mm czyli 1 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest w w pokrywie (górnej części) to ja bym zostawił, ale trzeba pamiętać, że to dodatkowy zakamarek do dokładnej dezynfekcji. Ale jeśli jest w ścince bocznej i jeszcze na dodatek poniżej górnego poziomu fermentującej brzeczki to raczej bym usunął.. nic nie wnosi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.