Skocz do zawartości

Browar Drakan, czyli LoboV'a harce przy warce


LoboV

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Niestety (a moze i stety) "produkcja" wstrzymana od kwietnia z powodu budowy domku. Na szczęście jeszcze 2 - 3 m-ce i po przeprowadzce będę nareszcie warzył we własnym garażu :) Nie wiedziałem, że to pochłania tyle czasu. Właściwie każdą wolną chwilę spędzam na budowie (a to grzejniki powiesić, a to majstrom gwoździe przywieźć, etc.) No i na warzenie brakuje czasu. Na szczęście na degustację również i moje zapasy do końca nie stopniały :smilies:

Edytowane przez LoboV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i wznawiam bloga/loga. Trwało to "trochę" dłużej niż planowałem, ale w końcu jest... Budowa zakończona, kasiorka się w końcu uzbierała, taborecik gazowy już stoi. Jutro kołuję butlę gazu. Drożdże i chmiele już jadą do mnie.

 

Pytanie tylko o słód - leżał od maja 2010 w oryginalnym worku w suchym pomieszczeniu. Wygląda ok, myślicie że się nada?

 

Na pierwszy ogień idzie coś co mi kiedyś nie wyszło ale wszystkim smakowało, ale o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj po przerwie!

Jak będziesz miał czas to zapraszamy na "integracje" piwowarów około-rzeszowskich do Kuźni – wątek znajdziesz w dziale "Imprezy i spotkania”. Najbliższe warzenie 26 marca.

 

Jeśli jak piszesz, słód leżał w suchym pomieszczeniu i pachnie słodem to nic mu nie powinno być, spokojnie możesz go wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#11 co-w-szafie-to-do-gara (13.03.2012)

 

4,4 kg pilzneński

1,0 kg wędzony

50g jęczmień palony

 

Zacieranie:

68'C 60 minut --> 77'C (miało być inaczej, ale nie panuję jeszcze nad taboretem gazowym :))

 

Chmielenie:

Marynka 15g 30min

Marynka 30g + Lubelski 20g 30min

 

Jednak warzenie nie jest jak jazda na rowerze i po prawie 2 latach trochę mi sie pozapominało - np że nie wrzuca się Marynki i Lubelskiego do worka razem, chcąc chmielić Marynką 60min a Lubelskim 10min, stąd ten podział :)

 

18l - 12,5BLG

 

Drożdże - porządnie wystartowane US-04, zaczęły działać po 2 godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji chorobowego, postanowiłem się trochę poinhalować chmielem, więc:

 

#12 Kulawy Smok (28.03.2012)

Już kiedyś robione - ciemne jak noc i cienkie jak sik pająka, kwaśne jak cholera - ale jakimś cudem niektórym smakuje i obiecałem, że zrobię. Trochę zmodyfikowane, może będzie bardziej pijalne dla mnie.

 

3,0kg Pilzneńskiego

0,4kg barwiącego Strzegom (30 min przed końcem)

 

Zacier:

67'C - 30''

72'C - 30''

 

Chmielenie:

20g Marynki 60''

10g Lubelskiego 15''

 

US-04 zadane

 

BLG pocz. 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.