Skocz do zawartości

Fermentum Mobile - FM25 Klasztorna medytacja


Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersalny szczep polecany do belgijskich piw klasztornych, profil smakowo-zapachowy charakterystyczny dla piw typu belgijski ale.

 

Szczep polecany do piw w stylach: Blond, Dubbel, Tripel, Belgian Dark Strong Ale.

  • Typ fermentacji: górna
  • Zakres temperatur fermentacji: 19-24°C
  • Stopień odfermentowania: 74-78%
  • Flokulacja: średnia/niska
  • Tolerancja alkoholu w piwie: 12% ABV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś korzystał z tych drożdży? Zrobiłem na nich już dwa piwa (z dwóch różnych fiolek) i nieprawdopodobnie daje goździkiem na poziomie dentysty. Piana zwyczajna, klarowność też - nie podejrzewam zakażenia, nie stosuję środków na bazie chloru. Czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z tych drożdży? Zrobiłem na nich już dwa piwa (z dwóch różnych fiolek) i nieprawdopodobnie daje goździkiem na poziomie dentysty. Piana zwyczajna, klarowność też - nie podejrzewam zakażenia, nie stosuję środków na bazie chloru. Czy ktoś może to potwierdzić?

Bardzo fajne drożdże dające zarówno estry, jak i fenole o charakterze belgijskim. Z fenoli jest też goździk, ale jest on jednym z wielu aromatów. Wszystkie piwa zaczynały fermentować w miarę nisko 16-17C, a finalnie kończyły w ok 23C, może fermentowałeś w b. niskich temp. i wybijają się głównie fenole? chociaż z tego co kojarzę to głównie fenolowy jest drugi szczep belgijski -belgijskie pagórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwa piwa z dwóch różnych fiolek, jedna była fermentowana w niższych temperaturach druga w temperaturze pokojowej 20-22st. Obie smakują podobnie nie za ciekawie. Zabutelkuje i zobaczymy czy będzie przegazowane. Może coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś kilku istotnych aspektów:

- jaki był ekstrakt początkowy obu piw

- jaką datę miały fiolki w momencie ich zadania

- czy robiłeś starter drożdżowy

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie te drożdże w 3 piwach dały wyraźnego banana, najprawdopodobniej z powodu słabego natlenienia piwa. Poza tym fajny, belgijski profil, w BGSA dały gruszkę, jabłko, fenole, dość ukryty jak na woltaż piwa alkohol, który jak się pojawia jest bardziej "perfumowy" niż rozpuszczalnikowy/fuzlowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie piwa fermentowane w dolnym zakresie temperaturowym też dają solidnie bananem. Głównie bananem. Nie przypadły mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planuje na tych drożdżach uwarzyć tripla. Moje pytanie na jakie efekty w jakich temperaturach można liczyć przy tym szczepie? Myślałem o schemacie fermentacji od dolnego zakresu tj. 19 st. do górnego 24. Ktoś testował coś podobnego? Jestem ciekawy efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Pisze ze skargą na FM25. Nie ruszyły w temperaturze 16-17 stopni. Prawie 3 doby czekałem na start i nic! Dopiero jak wystawiłem fermentor z brzeczką z lodówki do temp. około 22-23 stopni otoczenia to po 4 godzinach coś zaczęło się dziać - pianka na powierzchni i bulkanie. Zadałem jakieś 150 ml gęstwy, która miała niecały miesiąc, przechowywana w lodówce w sterylnym pojemniku... Poza tym grzyby te dają bardzo ciekawy profil estrowo-fenolowy. Bardziej w kierunku przypraw, pieprzu niż owoców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trupowisko było, ale nie dałem tej części ciemniejszej, zabrudzonej. Ogólnie gęstwa była bardzo zbita, galaretowata. Dziwne, że tylko kilka stopni większa temperatura i zaczęły żreć od razu. Jak wyjąłem fermentor o 23 wczoraj, o 4 nad ranem wstałem i była już pianka i oznaki fermentacji.

 

 

 

To zapewne wina producenta, potwierdzone info.

 

Powiesz coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc bez sensu zniechęcać ich potencjalnych użytkowników. :)

 

Nie zniechęcam, świeże zrobiły bardzo fajną robotę, jestem z nich zadowolony, ale pracowały w wyższych temperaturach. Opisałem po prostu swój przypadek, może komuś też się tak zdarzyło z gęstwą niezbyt świeża czy coś, albo komuś się zdarzy i będzie miał mniej więcej nakreślony problem. :) Winy nie zrzucam na drożdże (Z tą skargą w pierwszym poście to tak, żeby od czegoś zacząć :P ) , nie dałem im odpowiednich warunków do pracy i widocznie nie lubią takich temperatur. Ważne, że teraz ładnie pracują i będzie dobre piwko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dawno temu robiłem na nich dubla, ale nie mam już notatek. Teraz robiłem bazę pod lambika, litrowy starter z 4 fiolek (dwa miesiące po terminie), bardzo szybko się namnożyły na starterze więc żywotność można powiedzieć wzorowa. Piwo (13,6blg) zlałem na dzikusy i bakterie, pachniało bardzo mocno bananem, fermentowane w zakresie od 18°C do 22°C, ogólnie bez zachwytu. Przy zacieraniu w 72°C odfermentowanie na poziomie 71%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Trochę dziwne mam doświadczenia z tymi drożdżami.

Fermentowałem na nich dwa piwa, najpierw APA 9blg (drożdże wcześniej rozkręcone na starterze), wyszło nieźle, chmiele dużo przykryły, ale dało się wyczuć leciutką fenolowość i estry. 

Potem gęstwa czekała miesiąc (taaa), wrzuciłem ją więc na starter 2 l. Ponieważ oznaki fermentacji były, wynik tego nowego starteru wrzuciłem do Quadrupla. Raczej porządnie go natleniłem (raz przed zadaniem, a potem jeszcze po 12 h intensywnie zamieszałem). Cienka czapa pojawiła się po 24 h. Po 48 h praktycznie znikła, ale brzeczka nadal intensywnie musowała, więc fermentuje w "objętości".

 

Liczyłem, że uda mi się zebrać gęstwę z góry, ale na górze po 3 dniach burzliwej prawie nic nie ma, z tego, co pamiętam podobnie było w APA-ie, czy ktoś robił "top cropping"? Jak z pianą? Po belgach spodziewałem się raczej wycieczek, a nie takiego fermentowania w środku lub na dnie. Mogło być tak, że zadałem ich np trochę za dużo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piłem ostatnio Chimay blue, strasznie mi nie smakował, generalnie tragedia. Poszperałem w sieci i wydaje mi się, że w ww. piwie użyto właśnie odpowiednika tych drożdży, może ktoś to potwierdzić? Planuję zakup, któregoś z belgijskich szczepów FM ale boję się, że trafię na chimay :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Trochę dziwne mam doświadczenia z tymi drożdżami.
Fermentowałem na nich dwa piwa, najpierw APA 9blg (drożdże wcześniej rozkręcone na starterze), wyszło nieźle, chmiele dużo przykryły, ale dało się wyczuć leciutką fenolowość i estry. 
Potem gęstwa czekała miesiąc (taaa), wrzuciłem ją więc na starter 2 l. Ponieważ oznaki fermentacji były, wynik tego nowego starteru wrzuciłem do Quadrupla. Raczej porządnie go natleniłem (raz przed zadaniem, a potem jeszcze po 12 h intensywnie zamieszałem). Cienka czapa pojawiła się po 24 h. Po 48 h praktycznie znikła, ale brzeczka nadal intensywnie musowała, więc fermentuje w "objętości".
 
Liczyłem, że uda mi się zebrać gęstwę z góry, ale na górze po 3 dniach burzliwej prawie nic nie ma, z tego, co pamiętam podobnie było w APA-ie, czy ktoś robił "top cropping"? Jak z pianą? Po belgach spodziewałem się raczej wycieczek, a nie takiego fermentowania w środku lub na dnie. Mogło być tak, że zadałem ich np trochę za dużo? 
Potwierdzam,u mnie brzeczkę 12blg odfermentowały do 1,2 blg i jeszcze nie skończyły ,co daje odfermentowanie 90%,producent zakłada dużo mniej. Po dwóch dniach piana zaczęła opadać i było jej jak na lekarstwo.Zacierałem w temperaturze 66-68C ,fermentuje w kuchni w 20C alternatywą była piwnica z 15C.Co do charakteru belgijskiego się nie wypowiem,bo dodatek 5 ziaren kardamonu zdominował zapach piwa całkowicie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.