Skocz do zawartości

Mieszać czy nie mieszać podczas zacierania, oto jest pytanie ?


DoktorPio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze jestem początkującym piwowarem nurtuje mnie pytanie mieszać czy nie mieszać słody podczas zacierania ?

Wyczytałem że powinno się mieszać po to by równo się rozkładała temperatura w kadzi zaciernej. Ale chodzi mi o to czy powinniśmy mieszać cały czas czy z przerwami ? Czy ma to znaczenie jeśli chodzi o wydajność albo ewentualny smaki itp ?

 

Dodam że mam na wyposażeniu mieszadło mechaniczne i się zastanawiam czy ma się kręcić non stop czy założyć czasówkę która będzie włączała i wyłączała mieszadło co jakiś (ustalony) czas ?

A poniżej stworzone prze zemnie mieszadło ;)

 

https://lh6.googleus...Kopiowanie).jpg

https://lh3.googleus...Kopiowanie).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haa termometr kupiony na znanym portalu aukcyjnym za 8.29zł

Myślałem że będzie bardzo przekłamywał wyniki pomiarów, tak więc pożyczyłem od kolegi termometry wzorcowe o dokładność do 0,1°C i zostałem bardzo miło zaskoczony ! Termometr pokazuje idealnie temperaturę z całym potrzebnym dla mnie zakresie od 40 do 100°C

Możliwe że akurat trafiłem na taki udany model nie mniej polecam !

A kupiłem jeszcze typowy elektroniczny termometr kuchenny ale on przekłamywał wyniki od 1.5 do 2.5 °C

 

A co do mieszania to sobie tak myślę że zapodam czasówkę która będzie mi mieszała np 1min i 5min przerwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertareczka, mieszadło i samo się miesza. Tylko teraz jak trochę zimnawo temperaturę trudniej utrzymać, a pokrywkę szkoda mi zrobić wycięcie, aby pokrywka przykrywała cały gar. Stosuje jakieś półśrodki. Ale i tak trochę póżno odkryłem że moja, kuchenka 4-o palnikowa ma tylko moc ok. 8 kw. Chyba będę musiał pomyśleć o taborecie takim z palnikiem 17kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mieszam, uważam że nie ma po co. Jedyny moment kiedy muszę zamieszać to podgrzewanie zacieru, ale tylko dlatego żeby się nie przypalił, a tak to wszystkie moje warki jakoś się obeszły bez tego i też się zacierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze dwie warki które uwarzyłem w piątek mieszałem ciągle. I tak sobie myślę że jak bym mieszał z przerwami to może by było lepiej ?

Chodzi o to że w trakcie postoju może lepiej się wytrącają cukry itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mieszam bo jestem leniwy, ale za to miesza mieszadło :smilies: bo temperatura się lepiej rozkłada, a wtedy chyba łatwiej o powtarzalność całego procesu.

Dr2 niedawno pomógł kilku osobom (mnie też) w temacie zasilania silniczka. Mam od tamtego czasu dwie prędkości i jest b.dobrze. Miesza się spokojnie non stop, temperatura zacieru i silniczka stabilna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.