Skocz do zawartości

Dzień dobry


HAMISH brewery

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj "uwarzyłem" (z brewkita) moją pierwszą warkę :) decyzja o uruchomieniu browaru powstała wskutek cen piwa IPA na polskim rynku :) warzone samodzielnie powinno wychodzić taniej ;) no i jest szansa osiągnięcia smakowego ideału ;)

Mam nadzieję, że moja przygoda z piwowarstwem będzie się rozwijać oraz moce produkcyjne browaru rosnąć :)

na razie to tyle, będę czytał jeszcze więcej, będę pytał, z upływem czasu mam nadzieję, że też odpowiadał na pytania :)

 

jestem z Gliwic :)

Edytowane przez HAMISH brewery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza warka bulga jak należy :) z rurki zapach jest całkiem sympatyczny i z trudem się powstrzymuję, żeby nie zajrzeć do środka ;) w sobotę planuję butelkować i wtedy chyba zacznie się prawdziwe ćwiczenie silnej woli :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drożdżami mam wszystko ustalone :) a tak poważnie to według wszystkich informacji powinno się w weekend udać, w piątek będzie 7 dzień fermentacji, na razie temperatura w fermentorze to 21,22 stopnie. Poza tym, przygotowuję już specjalne pomieszczenie na następną warkę ;) jeszcze z brewkita ale trzecia już chyba zacierana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz ustalone. 7 dni to bardzo krótko. Po 10, albo jeszcze lepiej 14 zrób pierwszy pomiar ekstraktu, po 2-3 dniach ponownie i jeśli nie będzie zmian to dopiero możesz bezpiecznie butelkować. Jeśli jest jakakolwiek zmiana to czekaj kolejne 2-3 dni

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie to według wszystkich informacji powinno się w weekend udać, w piątek będzie 7 dzień fermentacji

 

I co w związku z tym, że będzie 7 dzień fermentacji? To wyznacznik, że 8 dnia trzeba butelkować?

 

A potem na forum powstają wątki z durnymi pytaniami, że coś jest nie tak - przecież robiłem wg instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, jesli brzeczka bedzie kilka dni dluzej w fermentorze to nic jej nie bedzie, tak?

 

Nic jej nie będzie. Można by się zacząć martwić gdybyś chciał trzymać 6-7 tygodni bez przelewania na cichą, ale tak to zupełnie nie ma problemu, a wręcz przetrzymanie do 2 tygodni jest jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, przez to zwracanie uwagę na dofermentowanie granaty zaczynają być "miejską legendą". A jak jednemu, drugiemu wystrzeli, coś poniszczy to i bardziej będzie tego pilnował... :D

 

Jakby Ci poharatało twarz albo oko rozwaliło, to też byś traktował to jako niegroźną "lekcję"?

 

Miałem całkiem niedawno nieciekawy przypadek, szczęścia przy nim jednak sporo.

Wziąłem na urodziny kolegi kilka piwek i sobie degustowaliśmy pomału. Zupełnie zapomniałem, że mam ze sobą jedną flaszkę piwa, które już dawno było przegazowane. Jakimś cudem piwa nie postawiłem na stole i stało w piwnej siateczce na podłodze, koło stołu. W pewnym momencie było buuuuum, jebło... kawałek szyjki z kapslem wylądował 5m od stołu, koło rogówki na której siedziała córka kolegi, reszta kawałków, różnej wielkości, została w siatce.

 

Potrafisz sobie wyobrazić, co by się mogło stać, gdyby piwo stało na stole przy którym siedziało 4 osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny przykład na to, co może zdziałać np. połączenie super instrukcji dołączanej do puszek + nadgorliwy i niecierpliwy początkujący piwowar.

 

Oczywiście doświadczonych piwowarów może także to spotkać, ale wtedy wchodzi inny rodzaj popełnionego błędu, a nie tak głupi jak "bo 8 dnia muszę zabutelkować, bo w instrukcji tak jest napisane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem, że mam ze sobą jedną flaszkę piwa, które już dawno było przegazowane.

Sam się poprosiłeś o problem. Każdemu zdarzy się pzreagzować piwko, ale jak tylko diagnoza jest, natychmiast powinno się jrozgazować wszystkie butelki z partii, żeby problemów uniknąć. Zwłaszcza jak piwko ma poleżeć. Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci poharatało twarz albo oko rozwaliło, to też byś traktował to jako niegroźną "lekcję"?

Panta_rei, zgadzam się z tobą. Mój post miał charakter ironiczny, miał zwrócić uwagę na problem. Wcale nie bagatelizuję zagrożenia rozerwania butelki.

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.