Skocz do zawartości

5 Blg po tygodniu fermentacji


dirk gently

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmierzyłem właśnie Blg mojej pierwszej warki z zacieraniem. Wyszło 5 Blg (z tym że mój genialny balingometr z Biowinu pokazuje -1 na czystej, zimnej wodzie z kranu, więc rzeczywista gęstość jest pewnie bliższa 6 Blg). Piwo dotychczas fermentowało tydzień. Po 12h od zadania drożdży była ładna piana, po 48h piana już opadła.

 

Piwo to ESB 13 stopni Blg

Zacierane na słodko.

Drożdże Gozdawa Pure Ale Yeast 7

Temperatura fermentacji jakieś 21 stopni.

 

 

Pytania:

- czy to jest normalny odczyt na tym etapie?

- czy mam się spodziewać że jeszcze dofermentuje, czy taka już gęstość zostanie?

 

Dodam tylko że w smaku piwo bardzo dobre (oczywiście wypiłem próbkę pobraną do pomiaru).

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest normalny odczyt na tym etapie?

Nie, ten odczyt nie jest normalny. Zostaw piwo w spokoju :P . A na serio jak słodko to może tak być.

czy mam się spodziewać że jeszcze dofermentuje, czy taka już gęstość zostanie?

Niestety forumowa wróżka wzięła wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To piwo wyszło ok jeśli chodzi o fermentację, końcowe Blg 4.5.

 

Teraz mam w fermentorze stouta 14Blg. Po dwóch tygodniach zostało 6.5Blg, wynik nie zmienił się przez ostatnie 3 dni. Burzliwa fermentacja wyglądała normalnie - piana, silne bulkanie itd. Piwo jest dobre, ale wyraźnie słodkie w smaku. Drożdże BrewGo-02. Temperatura fermentacji ok 21 stopni. Zacierane raczej na słodko - słód wrzucony do wody o temperaturze 71 stopni, garnek szybko stygnie, po pół godzinie podgrzałem z 63-64 stopni do 69. Łącznie zacierałem godzinę.

 

Butelkować czy ponownie zaszczepić drożdżami?

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.